8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

1919 kişilik dev koro – Kültür Sanat Haberleri
1919 kişilik dev koro – Kültür Sanat Haberleri

Atatürk ve 18 silah arkadaşının 19 Mayıs 1919’da Samsun‘a çıkışının 99’uncu yılı nedeniyle Samsun’da anlamlı bir koro oluşturuldu. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile 60 okuldan 73 müzik öğretmeninin gözetiminde bir araya gelen 1919 lise ve ortaokul öğrencisi, marşları ve […]

Atatürk ve 18 silah arkadaşının 1919’da ‘a çıkışının 99’uncu yılı nedeniyle Samsun’da anlamlı bir koro oluşturuldu. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliği ile 60 okuldan 73 müzik öğretmeninin gözetiminde bir araya gelen 1919 lise ve ortaokul öğrencisi, marşları ve şarkıları coşkuyla seslendirdi.
Yaşar Doğu Spor Salonu’nda ilk konserini askeri bando eşliğinde veren 1919 Çocuk ve Gençlik Korosu’na vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla eşlik etti.

REKOR DENEMESİ
“Bir Başkadır Benim Memleketim”, “Gençlik Marşı”, “Biz Atatürk Gençleriyiz”, “Mülkiye”, “Atatürk Çocukları”, “19 Mayıs” marşlarını seslendiren öğrenciler ayakta alkışlandı.
Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Etik, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinin 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başladığını hatırlatarak, “Atatürk’ün önderliğinde tüm Türk halkı binlerce yıllık varoluş savaşını bir kere daha kazandı. Bu destandan 99 yıl sonra bugün, biz Samsunlu müzik öğretmenleri olarak atalarımıza vefa borcumuzu yerine getirmek için Bir Adım Yeter Projesi kapsamında 1919 kişilik çocuk ve gençlerden oluşan koromuzu oluşturduk” diye konuştu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz ise 1919 kişilik koro ile rekor denemesi yaptıklarını belirterek, “Mükemmel bir ortam. Yıl boyunca hazırladığımız bu sunumu, rekor denemesi ile buluşturduk. Bunun da Gençlik Haftası’nda olması anlam kazandı” dedi.

BU HABERİN KAYNAĞI: https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2018/05/15/1919-kisilik-dev-koro

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir