TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

8 köy daha PKK’dan temizlendi!
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 14 Mart 2018 - 12:20:14
8 köy daha PKK’dan temizlendi!

14 Mart 2018 Çarşamba – 14:49 | Son Güncelleme : 14 03 2018 – 15:04

TSK ve ÖSO, Afrin’in Kori Gul, Şadir, Çolağan, Göz, Marratah, Şatiyan, Yukarı Kaferdel ve Kuran köylerini teröristlerden temizledi.

TSK ve ÖSO, Afrin’in Kori Gul, Şadir,  Çolağan, Göz, Marratah, Şatiyan, Yukarı Kaferdel ve Kuran köylerini  teröristlerden temizledi. Kontrol altına alınan bölge sayısı 190’ı köy ve 39’u  kritik nokta olmak üzere 229’a yükseldi

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye  Ordusu (ÖSO), Afrin’de 8 köy ve 2 kritik noktayı daha teröristlerden kurtardı. 

 

Sahadaki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin’in  ilçe merkezine bağlı Göz, Yukarı Kaferdel, Marratah ve Şadir köyleri, güneybatıda  Cinderes beldesine bağlı Çolağan ve Kuran köyleri, kuzeyde Bülbül beldesine bağlı   Kori Gul köyü ile Mabatli beldesine bağlı Şatiyan köyünü YPG/PKK-DEAŞ’tan  arındırdı.

 

Operasyonlarda 684 ve 717 rakamlı tepeler de terör örgütünden  temizlendi.

 

TSK ve ÖSO’nun harekatta kontrol altına aldığı bölge sayısı 190’ı köy  ve 39’u kritik nokta olmak üzere 229’a yükseldi.

 

Afrin, ilçe merkezi ile Racu, Bülbül, Şeyh Hadid, Cinderes, Şeran ve  Mabatlı olmak üzere 6 beldeden oluşuyor. Mabatlı dışında tüm belde merkezleri TSK  ve ÖSO’nun kontrolünde bulunuyor.

 

Terör örgütü YPG/PKK’nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde  Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek  için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Beşşar Esed  rejimi ve askeri muhaliflerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt  nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletlerden de tepki  görüyor.KAYNAK:www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir