AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

GÜZEL ADAMA ÇİRKİN SALDIRILAR!!!

GÜZEL ADAMA ÇİRKİN SALDIRILAR!!!

Cuma mesajları burada! En güzel 2018 Cuma mesajları

Cuma mesajları burada! En güzel 2018 Cuma mesajları

Ağrı’da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu, araçlar çatıların altında kaldı

Ağrı’da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu, araçlar çatıların altında kaldı

YPG tükendi, ABD iyice köşeye sıkıştı

YPG tükendi, ABD iyice köşeye sıkıştı

9 Yaşındaki Engelli Kız Çocuğunun Karne Üzüntüsü
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 19 Ocak 2018 - 07:49:10
9 Yaşındaki Engelli Kız Çocuğunun Karne Üzüntüsü

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki engelli Fikriye Nur Esin, okula devam edememenin ve karne alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki engelli Fikriye Nur Esin, okula devam edememenin ve karne alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Akranları gibi okula giderek eğitim görmek isteyen Esin, gazeteci olmayı hayal ediyor. Merkez Artuklu ilçesi Kabala Mahallesi’nde […]

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki engelli Fikriye Nur Esin, okula devam edememenin ve karne alamamanın üzüntüsünü yaşıyor.

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki engelli Fikriye Nur Esin, okula devam edememenin ve karne alamamanın üzüntüsünü yaşıyor. Akranları gibi okula giderek eğitim görmek isteyen Esin, gazeteci olmayı hayal ediyor.

Merkez Artuklu ilçesi Kabala Mahallesi’nde ikamet eden ve ilkokul 2’nci sınıfa kadar eğitim görebilen 9 yaşındaki engelli Fikriye Nur Esin, okula devam edemediği için büyük üzüntü yaşıyor. 4 çocuklu Hüseyin ve Kadriye çiftinin 3’üncü çocuğu olan Esin, akranları gibi okula giderek, eğitim görmek istiyor. Gazeteci olmayı hayal eden Esin ve ailesi, yetkililerden ilgi bekliyor.

Öğretmeniyle yaşanan sorun nedeniyle kızlarını bu yıl okula yollayamadıklarını ileri süren anne Kadriye Esin, “Öğretmeni kendisiyle engelli olduğu için ilgilenmiyordu. Kendisini okul müdürüne de şikayet ettik. Sürekli kendisine bağırıyordu. Bize, “kızınızı başka okula gönderin. Benim yanma getirmeyin” diyordu. Bu yüzden okula gönderemedik bu yıl. Bütün çocuklar karne alacak kızım alamayacak. Karne almayı çok istiyordu. Engelli olduğu için okuldan geri kalsın istemiyorum. Onun da okumaya hakkı var. Eğer kızım engelli olmasaydı, gelip, “neden okula göndermiyorsun” diyeceklerdi. Ama engelli olduğu için istemiyorlar onu. Tek istediğim vatana hayırlı bir evlat olsun. Cumhurbaşkanından bu konuda yardım bekliyorum” dedi.

“Herkes karne alacak ben alamayacağım”

Karne alamamanın üzüntüsünü yaşayan Fikriye Nur Esin ise, “Yarın herkes karne alacak ben alamayacağım. Okulumu seviyorum. Benim arkadaşlarım olsun istiyorum. Ben okula gitmiyorum, eğer gitsem arkadaşlarım olurdu. Gazeteci olacağım çünkü gazeteciler çok iyi. Ne olur bana yardım edin. Çünkü ben engelliyim. Engelliyim diye beni kabul etmiyorlar” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) telefonla ulaştığı okul yetkilileri ve öğretmen ise iddiaları yalanladı.


  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir