GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

ABD’den FETÖ açıklaması – Dünya Haberleri
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 13 Ekim 2018 - 06:50:33
ABD’den FETÖ açıklaması – Dünya Haberleri

ABD’li Brunson’ın serbest bırakılması Amerikan basınında geniş yer bulurken FETÖ elebaşı Gülen ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Trump’a yakınlığıyla bilinen bir televizyon kanalının yayınına katılan Cumhuriyetçi Parti Senatörü Lindsey Graham FETÖ elebaşı Gülen ile ilgili bir soruşturma yürütülmekte olduğunu doğruladı. “GÜLEN HAKKINDAKİ SORUŞTURMA BAKALIM BİZİ NEREYE GÖTÜRECEK” Graham, “ABD kanıtların ve hukukun esas alındığı […]

ABD’li Brunson’ın serbest bırakılması Amerikan basınında geniş yer bulurken elebaşı Gülen ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Trump’a yakınlığıyla bilinen bir televizyon kanalının yayınına katılan Cumhuriyetçi Parti Senatörü FETÖ elebaşı Gülen ile ilgili bir soruşturma yürütülmekte olduğunu doğruladı.

“GÜLEN HAKKINDAKİ SORUŞTURMA BAKALIM BİZİ NEREYE GÖTÜRECEK”

Graham, “ABD kanıtların ve hukukun esas alındığı bir ülkedir yalnız siyasi alışverişlerin olduğu değil. Bahsettiğiniz kişi Gülen ile ilgili bir soruşturma yürütülmekte. Bu soruşturmada Gülen’in eylemlerinin Türk hükümetine karşı olup olmadığı, suç teşkil edip etmediği inceleniyor. Bakalım soruşturma bizi nereye götürecek.” dedi.

Graham, ABD’Lİ Brunson ile FETÖ elebaşı Gülen’in birbirinden ayrı konular olduğunu belirterek takasın düşünülemeyeceğini de sözlerine ekledi.

BRUNSON AÇIKLAMASI: İLİŞKİLERDE YENİ DÖNEMİN HABERCİSİ

Senatör Graham, Brunson’un serbest bırakılmasını iki ülke ilişkilerinin geleceği açısından olumlu bir gelişme olarak tanımladı:

“Brunson’un serbest bırakılması belki de Türkiye ile ilişkilerde yeni bir dönemin habercisi. Türkiye stratejik bir müttefikimiz. Türk bakanlar ile ilgili yaptırımların kaldırılmasını umuyorum ve kaldırılacaktır.”

Graham, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili getirilen yaptırımların kaldırılması hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.kaynak: www.cnnturk.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir