8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Ağrı Saadet Partisinden MEHMET ZİYATTİN TOKAR Aday
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 21 Mayıs 2018 - 14:28:50
Ağrı Saadet Partisinden MEHMET ZİYATTİN TOKAR Aday

Eski Çevre Bakanı Ziyaettin Toker Saadet Partisinden Aday oldu.

Ziyaettin Toker Kimdir?

Mehmet Ziyattin Tokar, 1952 yılında Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde doğdu. Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Türk Motor Sanayi Mühendislik Daire Başkanlığı, TUSAŞ Uçak Fabrikası İmalat Müdürlüğü, GÜNMAK Fabrika Müdürlüğü, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Havacılık Koordinatörlüğü, TÜMOSAN, GENTAŞ ve BELTAŞ Genel Müdürlüğü yaptı.

Refah Partisi’nden XX. Dönem Ağrı Milletvekiliği yaptı. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlık yaptığı Refahyol Hükümetinde 28 Haziran 1996 – 30 Haziran 1997 tarihleri arasında Çevre Bakanı olarak görev yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Saadet Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçim için milletvekili aday listesi belli oldu. Saadet Partisi’nin listesi Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez tarafından YSK’ya teslim edildi.

Saadet partisi’nin listesinde en çok dikkat isimlerden biri, Ergenekon davasında yargılananlardan emekli Hakim Albay Tanju Güvendiren oldu. SP’nin İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, 1. Bölgeden aday oldu.
SP listesinde göze çarpan isimlerden biri de Cizre’nin eski belediye başkanı Haşim Haşimi. Haşimi, SP’nin Diyarbakır 1.sıra adayı.

 

FETÖ’nün değişik uygulamalarla kişilerin telefonlarına bilmeden Bylock yüklediğini ortaya çıkaran Avukat Ali Aktaş da Ankara 2. Bölgeden milletvekili adayı oldu.
Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na en yakın isimlerden gazeteci Mustafa Yılmaz ise Balıkesir 1. Sıra adayı olarak listede yerini aldı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK’ÜN GELİNİ DE ADAY

Gülay Yedekci: Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğim..!

 

 

Necmettin Erbakan’ın yol arkadaşlarından Oğuzhan Asiltürk’ün gelini Nagehan Gül Asiltürk de, SP listesinde İstanbul adayı oldu. Ardahan 1. sıraya da CHP’li Gürbüz Çapan’ın akrabası Hakan Çapan geldi.

İşte YSK’ya teslim edilen o liste…BU HABERİN KAYNAĞI: http://www.ajans04.net/politika/agri-saadet-partisinden-mehmet-ziyattin-tokar-aday/10285


  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Erhan Tenekeci Listede 4. Sırada

24 Haziran seçimleri için listelerini açıklayan partilerden biri olan Ak Parti, bu seçimde önceki dönemlere oranla ince eleyip sık dokudu....

Kapat