GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Ağrı ve Okullardaki Eğitim
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 19 Kasım 2017 - 17:06:32
Ağrı ve Okullardaki Eğitim

Değerli  dostlar… Bilindiği gibi  eğitim ve öğretim ilk aileden başlar ve akıl almaz bir hızla devam eder. Yeni nesil  eğitimi  genelde teknolojik  bir hal almış yani, aile bağları teknolojinin kurbanı olmuş vaziyette. Teknolojinin yetiştirdiği çocuk ne kadar ailesini ve öğretmenini anlar buda ayrı bir meziyet… Tabiiki  çocuklarımız  teknolojiyi en güzel  şekilde  kullanması lazım ama esiri olmamalıdır. Çocuklar  artık  kontrol edilemez hale geldi ilgisiz kalan çocuklar kendilerini farklı ortamlarda görmeye başladılar  buda yeni […]

Değerli  dostlar…

Bilindiği gibi  eğitim ve öğretim ilk aileden başlar ve akıl almaz bir hızla devam eder.
Yeni nesil  eğitimi  genelde teknolojik  bir hal almış yani, aile bağları teknolojinin kurbanı olmuş vaziyette. Teknolojinin yetiştirdiği çocuk ne kadar ailesini ve öğretmenini anlar buda ayrı bir meziyet…
Tabiiki  çocuklarımız  teknolojiyi en güzel  şekilde  kullanması lazım ama esiri olmamalıdır.
Çocuklar  artık  kontrol edilemez hale geldi ilgisiz kalan çocuklar kendilerini farklı ortamlarda görmeye başladılar  buda yeni nesil geleceği madde bağımlılığına teşvik etti. Veli çocuğu ile muhabbeti kesince çocuk muhabbeti  başka yollarda aramaya başladı.
  VELİ  VE OKUL 
Eski ‘den çoğu  veli çocuklarının hangi okulda hangi sınıfta olduğunu çok nadir takip ederdi. Çocuk okula kendi  gider kendi  gelirdi ve çocuk ilk hayatta tutunma yolunu arardı; Şimdiki veliler hepsi çocuklarını sabah bırakıp akşam çıkışı alır ve sınıf öğretmeni öğrenciye değil de veli ye ödev verircesine bir yığın  ödev verir.. bütün  veliler öğrencilik görevini yerine getirmek için ödevini güzel bir şekilde yapar ve bu yıl boyunca devam eder ..
Artık ne öğrencilik kaldı ne velilik öğrenciler velisiz ders yapamaz hale geldi  “Balık  tutmayı öğrenemedik balık  yemeyi  öğrendik ” derler sonra  demedi demeyin çocuklar okulda öğrenmeyi  bıraktılar ..

“ASKERDE ALİ OKULU ŞIMDI  VELİ OKULU MEŞHUR “
Çocuk okulda öğrenmeyi  bıraktı  sadece ödevi  alıp  anne babasıyla  ders  yapma modeli ne  geçti.
Peki okuma yazması  olmayan veliler ne yapacak ,verilen ödevleri okul da öğrenmeden gelen öğrenci başarısızlığı  kaçınılmaz olacak  tabiki!!
Velisi doktor avukat ve öğretmen olan öğrencilerle hayatında hiç okul yüzü görmeyen ve ailesinin gecimiyle  uğraşan velinin çocuğuyla nasıl aynı eğitimi alacak  siz cevap  verin….
Ve nasıl aynı seviye sınavına girecek!!!

  EĞITIM  VAR ÖĞRETİM  YOK!!!
Eskiden  her okulda bir sürü  etkinlik vardı ..
Halk oyunlarından tutun da tiyatrosuna bando takımından tutun da izcilik  kulüplerine kadar envai çeşit etkinlik vardı ve kültür vardı. Her okulun bir futbol takımı vardı.. şimdiki eğitim sisteminde resim müzik  beden  eğitimi  dersleri  boş ders olarak görülüyor… ve yeteneksiz nesiller hızla teknolojinin kurbanı haline geldiler, eğitim öğretim  kalmadı sadece eğitim kadı buda çocuklarımızın eksik eğitim almasına sebep oldu, sorumlular bu işe bir an önce  el atması lazım….
1- Veli ödevi yerine ev ödevi
2- Tennoljiye kurban değil vatanına ve ailesine bağlı öğrenci
3- Sadece “Eğitim değil Eğitim ve Öğretim li bir sistem sosyal ve kültüre dayalı bir sistem 
4- Balık yemeği değil balık tutmayı bilen bir nesil yetiştirmesi lazım… Yoksa maazallah kılçık boğazımızda  kalır herkesin sesiz kaldığı bu sistem ilerde büyük  sorun haline geleceği kaçınılmaz olacak demedi demeyin.. “Yeni nesil gerçekten  sizlerin eseri olacak” sayın veliler..Bu arada reçetemiz herkes için geçerlidir saygılarımla.

Kaynak: agrisoz.com

 

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir