PKK’lı Belediye Başkanını Savunan Vekil; CESÖ

PKK’lı Belediye Başkanını Savunan Vekil; CESÖ

CHP ve KILIÇTAROĞLU

CHP ve KILIÇTAROĞLU

MÜSLÜMANLIK HAKİKATEN ZOR SANAAT

MÜSLÜMANLIK HAKİKATEN ZOR SANAAT

Yerli Otomobil- Velhasıl Ağlamayı Bilmiyoruz

Yerli Otomobil- Velhasıl Ağlamayı Bilmiyoruz

HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ 3.OLAĞAN KONGRESİNİ SİZİN İÇİN İZLEDİM

HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ 3.OLAĞAN KONGRESİNİ SİZİN İÇİN İZLEDİM

AĞRI’DAN REİS GEÇTİ
  • BoraERİM
    • Bora ERİM
    • boraerim@msn.com
    • 4 Aralık 2017 - 10:57:11

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ilimize geldi ve hassas konularda söz verip gitti.

İlk olarak aklıma kaybedilen belediye seçimleri ve sonrasında ilimize gelen Başbakan ve Bakanlar geldi ne sözler verip gittiler, maalesef sözler hep havada kaldı ve makus talihimiz aynen devam etti, tabiki Reisin sözü başkalarının sözüne benzemez bu bir hakikat lakin madalyonun diğer yüzü farklı şöyleki;

Evet üniversitemize tıp fakültesi açılması çok ama çok önemli bir müjde, hastanemizin martta biteceği iklim şartları göz önüne alındığında pek mümkün görünmese de inşaellah diyip işin diğer yüzüne bakalım, her hemşehrimize malum olduğu gibi ilimizin iklim şartları, sosyal ve kültürel anlamda ki eksiklikleri buraya yetişmiş akademisyen gelmesine pek olanak sağlamıyor ve hatta hemşehrimiz olan akademisyenler dahi buraya gelmek istemiyor, bu minvalden baktığımız zaman şu gerçek çıkıyor ortaya binayı yaptın eyvallah nur ala nur, en iyi ekipmanı da koydun, Allah razı olsun, peki akademisyen ve yetkin ehliyetli insanları nasıl getireceksin. Bu işler tehdit ve şantaj ile olmaz. Malum şuan üniversitemizde bir çok akademisyen haftada iki gün burda üç gün Erzurum da. Bu acı gerçekler ışığından bakınca şehrin ihtiyaçları gerçekçi olarak Reis e anlatılmadığı bir hakikat olarak ortaya çıkmaktadır. Şehrimiz sosyal ve kültürel hamleler ile istihdam ve zorunlu ihtiyaçlar hep birlikte (hastane, okul, yol, enerji, temel ihtiyaç üretimi) harekete geçirilmese bu yapılan hastane veya tıp fakültesi gibi binalar bina olmaktan öteye geçemez. Malum hain darbe ve sonucunda ciddi manada akademisyen eksikliği de unutulmamalı.

Belediye ye kayyum atanmasının ardından geçen süre zarfında şehre bir artı değer kattığını ben şahsen görmedim, duymadım bilakis halkın sorunlarını anlatacak bir merci bulamadığı gibi söylemleri de sıkça duymaktayız.

Sonuç olarak şehrimizin insanları tüm renkleri ve karşıt düşünceleri ile ortak aklı inşaa edip tek bir yürek halinde toplumsal kalkınma için bir araya gelmeden hiç bir şey değişmez.

Bora ERİM – Selam ve saygılarımla.

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir