Çanakkale şehitlerimize büyük saygısızlık

Çanakkale şehitlerimize büyük saygısızlık

AĞRI’LILAR VEKİL GÖKÇE’DEN ÇOK RAHATSIZ

AĞRI’LILAR VEKİL GÖKÇE’DEN ÇOK RAHATSIZ

Ağrı Devlet Hastanesinde İş ve Uğraşı Terapisi

Ağrı Devlet Hastanesinde İş ve Uğraşı Terapisi

Ağrı Milletvekili Gökçe’ye Taziyede Tokat!

Ağrı Milletvekili Gökçe’ye Taziyede Tokat!

FEHMİNİZM’ DE DİNDE GÜNCELLEME KONUSU

FEHMİNİZM’ DE DİNDE GÜNCELLEME KONUSU

Alimin ölümü alemin ölümü gibidir.
 • BoraERİM
  • Bora ERİM
  • boraerim@msn.com
  • 29 Ocak 2018 - 15:59:38

Şehrimizin önemli isimlerinden Nusret KOCABEY hakkın rahmetine kavuştu. Rabbul alemin günahlarını af etsin ve gani gani rahmet eylesin.

Kendisini şahsen tanımamakla birlikte torunları ile arkadaş etmişliğim vardır. Mertçe konuşmak gerekirse düzgün bir ailenin evlatları olduğu her hallerinden belli oluyor ve hepsine ayrı ayrı başsağlığı  ve sabrı cemil diliyorum.

Rahmetli hocamız Bediuzzaman Said Nursi (Şeyg Saidê Kurdi) nin talebesi olmakla tanınmış ve bu günki muazzam kalabalıktan da anlaşıldığı üzere ilmiyle amil olup gönüllerde taht kurmuş. Soğuk havaya rağmen ciddi bir insan kitlesi hocamızı son yolculuğuna üzüntü ile uğurladı. cenazede devlet erkanından tutunda siyasete kadar her kitle bulundu dualar edildi.

İlmiyle anıldı merhum hocamız, bildiğim kadarıyla dünya malı zengini değildi ama gördüğüm en kalabalık cenaze idi dersem yalan olmaz. Bu görüntü beni çok etkiledi, garip bir hüzün var içimde her ölüme üzülürüm de Molla Nusret’in ölümü bir başka etkiledi beni, yeni nesil de ilimle  iştikal eden yok gibi ve öyle bir zamandayız ki maalesef insanlar dini bile menfaat için çok rahat kullanıyor ve böyle mümtaz şahsiyetlerin yetişmesi çok ama çok zor görünüyor.

Çok zor bir zaman ve insanların hocamız gibi ilmiyle amil insanlara ziyadesi ile ihtiyaç duyduğu bir dönem, bilgi kirliliği ve dünya nimetlerine aşırı düşkünlük maalesef alim yetiştirmeyi zorlaştırıyor.

Sözü çok uzatmak istemiyorum. Allah tüm ölmüşlerimize ve hocamıza Rahmet eylesin, bizleri hak yoluna iletip ayaklarımızı sabit kılsın.

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz
Wordpress Tema indir