GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Alimin ölümü alemin ölümü gibidir.
Alimin ölümü alemin ölümü gibidir.

Şehrimizin önemli isimlerinden Nusret KOCABEY hakkın rahmetine kavuştu. Rabbul alemin günahlarını af etsin ve gani gani rahmet eylesin. Kendisini şahsen tanımamakla birlikte torunları ile arkadaş etmişliğim vardır. Mertçe konuşmak gerekirse düzgün bir ailenin evlatları olduğu her hallerinden belli oluyor ve hepsine ayrı ayrı başsağlığı  ve sabrı cemil diliyorum. Rahmetli hocamız Bediuzzaman Said Nursi (Şeyg Saidê […]

Şehrimizin önemli isimlerinden Nusret KOCABEY hakkın rahmetine kavuştu. Rabbul alemin günahlarını af etsin ve gani gani rahmet eylesin.

Kendisini şahsen tanımamakla birlikte torunları ile arkadaş etmişliğim vardır. Mertçe konuşmak gerekirse düzgün bir ailenin evlatları olduğu her hallerinden belli oluyor ve hepsine ayrı ayrı başsağlığı  ve sabrı cemil diliyorum.

Rahmetli hocamız Bediuzzaman Said Nursi (Şeyg Saidê Kurdi) nin talebesi olmakla tanınmış ve bu günki muazzam kalabalıktan da anlaşıldığı üzere ilmiyle amil olup gönüllerde taht kurmuş. Soğuk havaya rağmen ciddi bir insan kitlesi hocamızı son yolculuğuna üzüntü ile uğurladı. cenazede devlet erkanından tutunda siyasete kadar her kitle bulundu dualar edildi.

İlmiyle anıldı merhum hocamız, bildiğim kadarıyla dünya malı zengini değildi ama gördüğüm en kalabalık cenaze idi dersem yalan olmaz. Bu görüntü beni çok etkiledi, garip bir hüzün var içimde her ölüme üzülürüm de Molla Nusret’in ölümü bir başka etkiledi beni, yeni nesil de ilimle  iştikal eden yok gibi ve öyle bir zamandayız ki maalesef insanlar dini bile menfaat için çok rahat kullanıyor ve böyle mümtaz şahsiyetlerin yetişmesi çok ama çok zor görünüyor.

Çok zor bir zaman ve insanların hocamız gibi ilmiyle amil insanlara ziyadesi ile ihtiyaç duyduğu bir dönem, bilgi kirliliği ve dünya nimetlerine aşırı düşkünlük maalesef alim yetiştirmeyi zorlaştırıyor.

Sözü çok uzatmak istemiyorum. Allah tüm ölmüşlerimize ve hocamıza Rahmet eylesin, bizleri hak yoluna iletip ayaklarımızı sabit kılsın.

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir