Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

AĞRI’DA SON DURUM 2-2 AMA!!!

AĞRI’DA SON DURUM 2-2 AMA!!!

İş-Kur kapsamında belediyeye alınan işçiler başkanın tarlasında çalıştırıldı!

İş-Kur kapsamında belediyeye alınan işçiler başkanın tarlasında çalıştırıldı!

Bu kez sıvadın Taner! – Cenap Elem Yazdı

Bu kez sıvadın Taner! – Cenap Elem Yazdı

Ar’da TEKSTLKENT Temel Atma Treni
  • Ana Sayfa » Yerel
  • 13 Haziran 2018 - 15:29:39
Ar’da TEKSTLKENT Temel Atma Treni

‘TEKSTLKENT’ Projesinin ilk etab 3 adet (4842 m²) üretim atölyesi, 1 adet (920 m²) yemekhane / sosyal tesis ve 1 adet (340 m²) idari binadan olumaktadr.

Düzenlenen temel atma törenine Ar Valisi Süleyman Elban, Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe, Ar Ak parti milletvekili Daylar,Ekrem Çelebi,Abbas Aydn,Dilan Özmen,Erhan Tenekeci ,lçe Belediye Bakanlar, Sivil Toplum Kurulularnn temsilcileri, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandalar katld.

“TEKSTLKENT” temel atma töreni Sayg Duruu ve stiklal Mar’nn okunmas ile balad. Törende konuma yapan Vali Elban’’ Ar’da göreve baladktan ksa bir süre sonra Ar’nn kalknmas ve istihdamn arttrlmas ile ilgili yaptmz çalmalardan bir tanesi de emek youn sektör olan Tekstil sektörüydü. stanbul, Bursa ve dier illerde ki yatrmclar Ar’ya yatrm yapmalar için davet ettiimizde yatrmc Arl da olsa maalesef dier illere göre bizi daha dezavantajl görüp dier illeri tercih ediyorlard’’ dedi.

Yatrmclar tevik etmek ve Ar’y yatrmc açsndan daha cazip klabilmek için çeitli avantajlar sunduklarn ifade eden Vali Elban,’’Biz yeri size veriyoruz, binay yapyoruz, elektrii, suyu, kanalizasyonu ve doalgaz getiriyoruz. Yatrmc sadece makinalar getirip kuruyor. Böyle bir avantaj sunuyoruz dediimizde bu sektörde yer alan Arlhemehrilemiz olmak üzere dier yatrmclar ilgi göstermeye baladlar.

‘TEKSTLKENT’ Projesi hakknda bilgiler veren Vali Elban, ‘’ Bu alanda yaklak 258 dönümlük yeri bu proje için ayrdk. Görütüümüz yatrmclara 50 bin metre kare kapal alan yapacamz ve bizimle mutabakat salayan ve yatrm için geleceini söyleyen yatrcmlar için 16 bin metre karelik ilk etabn temelini bugün atyoruz. naat hzla ilerlemeye devam ediyor. Temelini atacamz ilk etapta, 2.000 bine yakn kiiye istihdam imkân salanacaktr.  Proje tam kapasiteyle faaliyete geçtiinde yaklak 5.000 kiinin istihdam edilmesi öngörülmektedir.

Uluslararas firmalarn ölçeinde kaliteli ve nitelikli bir proje hazrladklarn belirterek:‘’Birkaç bin kii ile balayan bir süreç inallah istihdam ve yatrm açsndan tekerin dönmesine vesile olur. limizin en ciddi sorunlarndan istihdam ve isizlik sorununa büyük katks olur diye düünüyorum. nallah Tekstil sektörü öncü bir sektör olur. Dier planladmz yatrmlarnda bir an evvel gerçekletirilmesine örnek olur. limize yatrm yapmak isteyen yatrmclara moral verip yüreklendirir diye düünüyorum. Bu tesisin Ar’mza, Ar insanmza, bölgemize ve ülkemize hayrl olmasn diliyorum’’ diyerek sözlerini tamamlad.

Yaplan konumalarn ardndan l Müftüsü Tandoan Topçu tarafndan yaplan duann ardndan kurban kesilerek ‘TEKSTLKENT’ Projesinin temeli atld.

 

BU HABERİN KAYNAĞI: http://www.eleskirtnet.com/haber-9942-agrida_tekstilkent_temel_atma_toreni.html

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Çağrı Merkezi Çalışanları Geleneksel İftar Sofrasında

Başak Cafede hazırlanan iftar programında Site Telekom’un yöneticileri ve çalışanları Ramazanın manevi hazzını birlikte yaşadı. Merkez camisi hafızlarının Kuranı Kerim...

Kapat