8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Azerbaycan’da yeni hükümet açıklandı | GAZETE VATAN
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 21 Nisan 2018 - 16:31:35
Azerbaycan’da yeni hükümet açıklandı | GAZETE VATAN

Aliyev, Bakanlar Kurulu ve Devlet Komitesi başkanlarının atanmasına  ilişkin kararnameyi imzaladı.    Önceki kabinede yer alan isimlerin büyük kısmı yerlerini korudu.   Bakü Valisi Hacıbala Abutalıbov başbakan yardımcısı olarak atanırken  ASAN Hizmet Başkanı İnam Kerimov tarım bakanı, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sahil  Babayev çalışma ve sosyal güvenlik bakanı, Konut İnşası Devlet Ajansı Başkanı  Samir Nuriyev Devlet […]

Aliyev, Bakanlar Kurulu ve Devlet Komitesi başkanlarının atanmasına  ilişkin kararnameyi imzaladı. 

 

Önceki kabinede yer alan isimlerin büyük kısmı yerlerini korudu.

 

Bakü Valisi Hacıbala Abutalıbov başbakan yardımcısı olarak atanırken  ASAN Hizmet Başkanı İnam Kerimov tarım bakanı, Ekonomi Bakan Yardımcısı Sahil  Babayev çalışma ve sosyal güvenlik bakanı, Konut İnşası Devlet Ajansı Başkanı  Samir Nuriyev Devlet Kentsel Planlama ve Mimarlık Komitesi başkanı ve  Milletvekili Rövşen Rzayev Göçmen ve Mültecilerden Sorumlu Devlet Komitesi  başkanı olarak kabinede yer alan yeni isimler oldu.

 

Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Abid Şerifov, İsmet Abbasov ve  Elçin Efendiyev ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Selim Müslümov kabine dışı  kaldı. Yeni başbakan yardımcıları Yagub Eyyubov, Ali Ahmedov ve Ali Hasanov oldu.

 

İçişleri Bakanı Ramil Usubov, Enerji Bakanı Perviz Şahbazov, Adalet  Bakanı Fikret Memmedov, Olağanüstü Haller Bakanı Kemaleddin Haydarov, Dışişleri  Bakanı Elmar Memmedyarov, Ekonomi Bakanı Şahin Mustafayev, Maliye Bakanı Samir  Şerifov, Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Ulaştırma, İletişim ve Yüksek Teknolojiler  Bakanı Ramin Guluzade,  Vergiler Bakanı Mikayıl Cabbarov, Devlet Sınır Hizmetleri  Komutanı Elçin Guliyev, Devlet Güvenlik Hizmeti Başkanı Medet Guliyev ve Dış  İstihbarat Servisi Başkanı Orhan Sultanov kabinedeki yerlerini korudu.

 

Ekoloji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Kültür Bakanlığı, Savunma Sanayisi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı  ve bazı devlet komitelerine şimdilik atama yapılmadı.  

 

 

Aliyev, 11 Nisan’da yapılan seçimi yüzde 86,02 oyla kazanmıştı.  Azerbaycan Milli Meclisi, Cumhurbaşkanı Aliyev’in önerisiyle Dış İlişkilerden  Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Novruz Memmedov’u başbakan olarak  atamıştı.   

 

  

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/azerbaycan-da-yeni-hukumet-aciklandi-1160247-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir