Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

BM’den acil çağrı! | GAZETE VATAN
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 18 Mayıs 2018 - 11:29:39
BM’den acil çağrı! | GAZETE VATAN

18 Mayıs 2018 Cuma – 13:58 | Son Güncelleme : 18 05 2018 – 13:58

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, İsrail’in Filistinlilere yaptığı katliama yönelik uluslararası bağımsız ve tarafsız soruşturma çağrısında bulundu.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri  Zeyd Raad El Hüseyin, İsrail‘in Gazze sınırında Filistinlilere yaptığı katliama  yönelik uluslararası bağımsız ve tarafsız soruşturma çağrısında bulunarak,  katliamın sorumlularının hesap vermek zorunda olduğunu vurguladı. 

 

BM İnsan Hakları Konseyinin, işgal altındaki Filistin topraklarında  kötüleşen insan hakları durumuna ilişkin özel oturumunda konuşan Hüseyin,  “Gazze’de yaşayan 1,9 milyon insanın tamamı çitlerin arkasında hapsedilmiş ve  giderek daha fazla kısıtlama ve yoksulluk içinde yaşamaya mahkum edilmiştir.”  dedi.

 

Hüseyin, İsrail’in Filistinlileri insan haklarından sistematik olarak  mahrum bıraktığının altını çizerek, “İsrail, uluslararası hukuka göre işgalci bir  güç olarak Gazze halkını korumak ve refahını sağlamakla yükümlüdür. Fakat onlar  (Filistinliler) doğumdan ölüme kadar toksik bir gecekonduya hapsedilmiştir.”  ifadelerin kullandı.

 

İsrail’in pazartesi günü Gazze sınırındaki katliamına yönelik  uluslararası bağımsız ve tarafsız soruşturma çağrısı yapan Hüseyin, şiddetten  sorumlu olanların soruşturmanın sonunda hesap vermeleri gerektiğini vurguladı.

 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu‘nun Hamas‘ın göstericilere “para  ödediği” ve İsrail güvenlik güçlerinin “can kayıplarını en aza indirmeye  çalıştıkları” yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren Hüseyin, bu açıklamaları  destekleyecek ciddi bir delil olmadığına işaret etti.

 

Öte yandan ABD ve İsrail temsilcileri yaptıkları konuşmalarda,  Konseyin İsrail’in katliamlarına yönelik özel oturumla toplanmasına tepki  gösterdi.

 

Bugün sona erecek İnsan Hakları Konseyinin 28. kez düzenlenen özel  oturumu, yapılacak konuşmaların ardından Türkiye’nin de desteğiyle sunulan İsrail  aleyhindeki karar tasarısını oylayacak.

 

BM İnsan Hakları Konseyi, Myanmar’daki Arakanlı Müslüman nüfusun  durumunu ele almak için en son 5 Aralık 2017’de özel oturum düzenlemişti.

 

Yılda 3 kez olağan toplantı yapan Konsey, olağanüstü durumlarda üçte  bir imzayla özel oturum yapıyor.

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/bm-den-acil-cagri–1167375-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
FETÖ üyelerinin ‘numara şifreleme’ oyunu deşifre oldu

DHA |  18 Mayıs 2018 Cuma - 14:12 | Son Güncelleme : 18 05 2018 - 14:15 Erzurum'da, FETÖ/PDY'nin 'mahrem yapılanması'nda...

Kapat