AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

GÜZEL ADAMA ÇİRKİN SALDIRILAR!!!

GÜZEL ADAMA ÇİRKİN SALDIRILAR!!!

Bodrum aşığı prensin pazarlığı bitmeyince hapse gönderildi!
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 14 Ocak 2018 - 12:02:10
Bodrum aşığı prensin pazarlığı bitmeyince hapse gönderildi!

Reuters haber ajansına konuşan bir üst düzey Suudi yetkili, Prens El Velid Bin Talal’in 2 ayı aşkın süredir devam eden tutsaklığından kurtulmak için yaptığı pazarlığın devam ettiğini söyledi. İsim vermek istemeyen yetkili, “Belli bir rakam söyledi ancak bu kendisinden beklenenden az” dedi. Bir başka kaynak da, Prens El Velid Bin Talal’in ‘Suudi hükümetine bir miktar […]

Reuters haber ajansına konuşan bir üst düzey Suudi yetkili, Bin Talal’in 2 ayı aşkın süredir devam eden tutsaklığından kurtulmak için yaptığı pazarlığın devam ettiğini söyledi.

İsim vermek istemeyen yetkili, “Belli bir rakam söyledi ancak bu kendisinden beklenenden az” dedi.

Bir başka kaynak da, Prens El Velid Bin Talal’in ‘Suudi hükümetine bir miktar bağış’ yapmayı teklif ettiğini, ancak herhangi bir suçu kabul etmeyeceğini ifade ettiğini bildirdi. Kaynak, bu teklifin kabul görmediğini söyledi.

Londra merkezli Arap medya kuruluşu ‘in haberine göre, uzun bir süre Riyad’da otelinde tutulan Prens El Velid Bin Talal, Al Hair hapishanesine gönderildi.

17 milyar dolarlık serveti bulunan tutuklu prens, Twitter’ın en büyük ikinci ortağı. Yazın ‘da yaptığı tatille Türkiye’de de dikkat çeken Prens El Velid Bin Talal, Kasım ayından bu yana tutuklu.

1 MİLYAR DOLAR ÖDEDİ

Para aklama ve rüşvetle suçlanan prens ya da şirketi, suçlamalara kamuoyu önünde cevap vermedi.

Suudi yetkililer, Kasım’da başlatılan yolsuzlukla mücadele operasyonuyla aslında devlete ait olduklarını öne sürdükleri 100 milyar doları geri almayı hedeflediklerini söylüyor.

Kasım sonunda veliaht adaylarından biri olarak görülen Prens Miteb bin Abdullah’ın kendisinden istenen 1 milyar doları ödedikten sonra serbest bırakıldığı iddia edilmişti.

Cumartesi günü de inşaat devi Suudi Binladin Grup, Bin Ladin ailesinden bazı kişilerin serbest kalmak için hisselerini devlete devredeceğini duyurmuştu.

VELİAHT PRENS’İN GÖZALTI OPERASYONLARI

Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından 4 Kasım’da yayımlanan kraliyet kararnameleri ile Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu kurulması kararlaştırılmıştı. Söz konusu komisyon tutuklama, mal varlığına el koyma ve gerekli diğer işlemleri yapmak ile yetkilendirilmiş, başkanlığına da ‘ın oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman getirilmişti.

Komisyonun kurulmasının hemen ardından başlatılan “yolsuzluk soruşturmaları” çerçevesinde başta Kraliyet Muhafızları Bakanı Prens Mutab bin Abdullah ve milyarder iş adamı Prens El-Velid bin Talal olmak üzere çok sayıda prens, bakan ve iş adamı gözaltına alınmıştı. Milyar dolarlık bu isimler, Ritz Carlton’da tutuklu hayatı sürüyor.

Son olarak 6 Ocak’ta Suudi Arabistan’da 11 prens daha Kraliyet Sarayı önünde protesto gösterisi düzenlerken gözaltına alındı. Prensler, bir akrabalarına verilen idam cezasının affedilmesi talebiyle protestoya kalkıştı. Protesto nedenlerinden bir diğeri de, emirlerin elektrik ve su paralarının devlet tarafından ödenmesini iptal eden kararname oldu. Yerel kaynaklar, göstericilerin talepleri arasında geçen yaz gözaltına alınıp beş yıldızlı hapishaneye tıkılan diğer prenslerin serbest kalmasının da bulunduğunu aktardı.

Bütün bu operasyonların Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın ülkedeki gücünü artırmak için yapıldığı, en sık konuşulan ihtimallerden biri.kaynak: www.cnnturk.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir