GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

BORA ERİM YAZDI: MERHABA EY AHALİ
BORA ERİM YAZDI: MERHABA EY AHALİ

Çevremdeki insanlar eleştiriyor, diyorlarki sen açık yazmıyorsun çok siyasi bir dil kullanıyorsun. Haklısınız kişileri eleştirmeyi, hatalarını araştırmayı çok doğru bulmuyorum onun için sorunları ve çözümleri anlatıp herkesin üzerine alması gereken şeyleri alacağına inanarak yazıyorum. Lakin anlaşılan bazı şeyleri daha açık yazmak lazım. Sayın çok kıymetli Valimiz Süleyman ELBAN beyefendi ile söze başlayalım. Malum hem vali […]

Çevremdeki insanlar eleştiriyor, diyorlarki sen açık yazmıyorsun çok siyasi bir dil kullanıyorsun. Haklısınız kişileri eleştirmeyi, hatalarını araştırmayı çok doğru bulmuyorum onun için sorunları ve çözümleri anlatıp herkesin üzerine alması gereken şeyleri alacağına inanarak yazıyorum. Lakin anlaşılan bazı şeyleri daha açık yazmak lazım.

Sayın çok kıymetli Valimiz Süleyman ELBAN beyefendi ile söze başlayalım. Malum hem vali hemde kayyum olması hasebiyle şehirdeki tüm yetki kendisinin elinde ve bu durum beklentileri arttırıyor. Sayın vali hakkında duyduğumuz okumuş yazmış, dinlemeyi bilen bir şahsiyet lakin devlet protokolü öyle bir koruma altında ki şehrin ve insanların sorunlarını göre bilecek durumuda değil maalesef. Tarihte anlatılır işte falanca sultan tedbili kıyafet yapıp halkın arasında sıradan biri olarak gezer ve hatta kendi kendini eleştirerek ahalinin durumunu bizzat müşahade edermiş. Şimdilerde bu yapılmıyor ve yüce makam sahipleri tebaasının korkak ve yalakalığından gerçekleri pek göremez hale gelmiş, bu durum sadece Sayın Vali için geçerli değil en tepeden aşağıya kadar elinde yetki olanların tamamında söz konusu. Sayın valiye diyeceğim o ki milletin içine girip bizim gibi yalaka olmayan kişiler ile görüşmedikce doğru işler yapması pek mümkün görünmüyor zira kulislerden kulağımıza gelen icraatler maalesef günü kurtarmaya yönelik ucuz siyaset ürünü icraatten öteye projeler değil ve bu tür sözde icraatler nerden bakarsanız bakın maddi ve manevi israftan başka bir şey değil. Daha öncede belirtmiştim ne zaman isterse görüşlerimizi ifade etmek adına emrindeyiz.

Gelelim şehrimizin ilim ve irfan kapısı üniversitemize; Efendim öncelikle Sayın İbrahim ÇEÇEN ve onun nezdinde bu memlekete hizmet gelmesi noktasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür boynumuzun borcu.

İÇÜ ne kadar bilim yuvası, türkiyedeki üniversiteler arasında bilimsel çalışma noktasındaki sıralaması ne nedir? Bu sorunun cevabı içler acısı bir durum maalesef. Rektör beyde gözlemlediğim bir önce ki rektörü taklit etmekten öte bir şey maalesef görünmüyor. Toplum hiiiiç ciddiye alınmıyor, kendileri dev aynasında. Sayın Rektör Abdulhalik bey size bir fikir vereyim birkaç kere görüşmek istedim sizinle nasip olmadı.

Üniversitemiz her branşı ayrı ayrı olmak üzere ilimizin sorunları ve çözümleri adlı bilimsel bir çalışmaya başlasa ve bu iş akademik kariyere yakışır ciddiyet ve hassasiyet ile yapılsa ülkemizde belkide dünayada sayılı bir noktaya gelir. Paneller, çalıştaylar, konferanslar ile şehir canlanır ve bilim ile tanışır. Tabi bu profe bilimin yanında cesaret ister. Biraz açayım ve fazla uzatmadan detaylar için görüşmeye hazır olduğumu belirteyim.

Örneğin; tüm fakülteler kendi bilimsel branşlarında şehirin içine girsin ve sorunları araştırsın ve çözüm önerileri getirsin. Bu çalışmalar öğrencilerin tezlerinden tututnda akademik kariyer yapan akademisyenler için makale v.b çalışmalarının ana unsuru olur. Bilimsel araştırma sıkıntısı yaşayan bilim yuvamızda bilimle haşir neşir olur. Bu çalışmanın içinde olmak en büyük hayalimdir ve büyük onur olur. Sayın Rektör fikir insanlarına kulak vermeseniz sizin bilimselliğinizin ne anlamı var.

İktidar partisi ve il yönetimi içinde arkadaşlarımız da olan bu grub maalesef çok sıkıntılı bir durumda, gözlemlerime göre yukardan emir bekleyen emir gelmeyince ne yapacağını bilmeyen bir tavır sergiliyorlar, sosyal medyada arkadaşım olan il başkanına mesaj attım başkan bir görüşelim bazı düşüncelerimiz var paylaşalım diye, sayın başkan tenezzül edip dönmedi. Canı sağolsun memleketim insani gelir, gider bir daha gelir bir daha gider makamlar da tıpkı bu dünya hayatı gibi geçici baki olan Allah ve onun rızası için yapılan iyi işlerdir. Burdan eleştirip kırıcı olmak istemiyorum ne zaman nerde isterlerse görüşmeye hazırım deyip toprağıma bir torpil yapayım.

Biz inanmış, vatan ve millet sevgisinin imandan olduğu inancıyla iyi olan her adıma destek, yanlışlara elimizden keldiği kadarıyla fren olmaya çalışıyoruz. Düsturumuz doğruluk ve çözüm odaklı düşünce ile en iyiyi yapmak ve en iyi olana ulaşmaktır.

Adalet ve barış içinde yaşayacağımız iyi günlere kavuşmak duasıyla.

Yapılacak çok iş var siz yeterki bizden fikir isteyin gerçeğe kulak verme yoluna girin.

Unutmayın yalancılar kimsenin doğrusuna inanmazlar.

 

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir