GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Bu gözlük etrafınızdaki ekranları engelliyor
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 11 Ekim 2018 - 08:16:33
Bu gözlük etrafınızdaki ekranları engelliyor

11 Ekim 2018 Perşembe – 10:41 | Son Güncelleme : 11 10 2018 – 10:41 Televizyondan bilgisayara, telefondan reklam panolarına kadar dijital ekranlarla arasına mesafe koymak isteyenler için özel gözlük tasarlandı. IRL gözlükler, baktığınız ekranı karartıyor. Kanadalı tasarımcı ve film yapımcısı Ivan Cash, dijital ekranlardaki görüntülerle arasına mesafe koymak isteyenler için özel bir gözlük geliştirdi. […]

11 Ekim 2018 Perşembe – 10:41 | Son Güncelleme : 11 10 2018 – 10:41

Televizyondan bilgisayara, telefondan reklam panolarına kadar dijital ekranlarla arasına mesafe koymak isteyenler için özel gözlük tasarlandı. IRL gözlükler, baktığınız ekranı karartıyor.

Kanadalı tasarımcı ve film yapımcısı Ivan Cash, dijital ekranlardaki görüntülerle arasına mesafe koymak isteyenler için özel bir gözlük geliştirdi. IRL (in real life- gerçek hayatta) gözlük olarak adlandırılan cihaz, telefon, bilgisayar, televizyon ve dijital reklam panolarındaki görüntüleri karartıyor.

 

Adından anlaşılacağı gibi insanların gerçek hayata odaklanmasına yardımcı olması için tasarlanan bu güneş gözlüğünün sloganı ise “ekranlar hariç etrafınızdaki her şeyi görün” olarak seçilmiş. Bu ayın başında kitlesel fonlama platformu Kickstarter’da da yerini alan IRL gözlük, şimdiden 1300’den fazla bağışçıdan 100 bin dolara yakın kaynak sağladı.

 

 

LCD ve LED ekranları yatay polarize optikler aracılığıyla engelleyen IRL gözlük, polarize lensi 90 derece döndürerek, televizyon ve bilgisayar ekranını kapalı gibi gösteriyor. UV filtresi de bulunan gözlük aynı zamanda güneş gözlüğü gibi de kullanılabiliyor.

 

KÜLT BİR FİLMDEN ESİNLENDİ

 

IRL gözlüğün beta versiyonunda ekran engelleme özelliği şimdilik televizyon ve bazı bilgisayar ekranları için çalışırken, ilerleyen aşamada ürünün telefon ekranlarını engelleyen versiyonunun da çıkartılması hedefleniyor.

 

Ürünün Kickstarter’daki sayfasında verilen bilgiye göre gözlük, 1988 yapımı kült bir film olan “They Live”daki uzaylıların gerçek yüzünü görmeyi sağlayan gözlüklerden esinlenerek geliştirilmiş.

 

IRL gözlüğün tasarımcısı Ivan Cash, ürünle ilgili olarak dijital dünyayı her şeyiyle kucaklamak yerine artık bir adım geri atıp sorgulanması gerektiğini belirtiyor.kaynak www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir