GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Büyük İkramiye 548 Milyon Dolar
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 13 Ekim 2018 - 05:29:52
Büyük İkramiye 548 Milyon Dolar

12.10.2018 22:27 | Son Güncelleme 9 saat önce ABD’de Cuma yapılacak piyango çekilişinde büyük ödül 548 milyon dolara yükseldi. Mega Millions adlı çekilişin, tarihindeki en büyük üçüncü ödülünü kazanmak için New Yorklu’lar piyango gişelerine akın ediyor. Geçtiğimiz hafta piyangoyu kazanan bilet California’dan gelmişti ama Mega Millions’u en çok kazanan kentin New York olduğu belirtildi. Lakabı […]

12.10.2018 22:27 | Son Güncelleme

ABD’de Cuma yapılacak piyango çekilişinde büyük ödül 548 milyon dolara yükseldi.

Mega Millions adlı çekilişin, tarihindeki en büyük üçüncü ödülünü kazanmak için New Yorklu’lar piyango gişelerine akın ediyor.

Geçtiğimiz hafta piyangoyu kazanan bilet California’dan gelmişti ama Mega Millions’u en çok kazanan kentin New York olduğu belirtildi. Lakabı Büyük Elma olan New York geçtiğimiz 16 yıl boyunca 35 kez büyük ödülü kazanmış. New York’un ardından California, üçüncü sırada ise New Jersey geliyor.

Peki bu üç büyük kentin piyango ödüllerini kazanmalarının arkasındaki gerekçe ne? Araştırmalar büyük kentlerde yaşayanların daha çok piyango bileti aldığını, piyango bileti satan bakkal ve marketlerin sayısının daha çok merkezi yerlerde olmasını gösteriyor. New York’ta hemen hemen her bakkal ve market piyango bileti satıyor.

Piyango bileti satışının diğer bir sebebi ise din. Amerika’nın liberal eyaletlerinde piyango satışı serbestken, daha mufazakar bölgelerinde piyango bileti satışı yasak. Mega Millions çekilişi Alabama, Alaska, Hawaii, Missisipi, Nevada ve Utah eyaletlerinde yapılmıyor.

Birkaç saat sonra yapılacak olan çekilişte 548 milyon doları kazanan şanslı kişi, ödülü isterse vergisini ödedikten sonra tek bir ödemede veya daha düşük bir vergi oranıyla her yıl yavaş yavaş çekebiliyor.KAYNAK : [author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir