TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Cenap Elem Yazdı: TRT ŞEŞ ROJA REŞ
  • CenapELEM
    • Cenap ELEM
    • cenapelem@nuhtv.net
    • 29 Aralık 2017 - 08:21:24

Geçtiğimiz günlerde universitemizde düzenlenen TRT KURDI’NIN yapmış olduğu “DORA CIWANEN” (Sıra gençlerde) programını izledim ve şunlar düştü kalemime …

Ağrı’nın yaklaşık 18 mahallesi olduğunu biliyorum , ve nüfusun çoğunluğu gençlerden oluşuyor programın konuklarına bakıldığında secmece kişilerden oluşmuştu. Ve akla hemen programın konuklarından “Savcı sayan’ın anlattığı Turgut özal’ın “Hakkari’ye gidiş meselesi geldi….
“Her şey siz gelmeden sizin görmek istediginiz gibi ayarlanmıştı ”
Yani bir çok kişi uyutulmuş ve gelen kişilerin görmek istediği gibi değil kendi görmek istedikleri gibi ayarlanmıştı
Bazı katılımcılardan Tam da nokta atışlar yapıldı örneğin gençlerin spor,sanat ve kültürel anlamda çalışmalarına destek verilmeli. Katılımcı kendi çabalarıyla köylere gidip çocukların ağrıyla ilgili “nasıl bir ağrı istiyorsunuz ” projesi dikkat çekiciydi (M.Barkin Garip )

Belediye’nin gençlere ne gibi bir katkısı olur sorusuna sağlıklı bir cevap alınamadı…
Konuşmacılardan bir kaçının önerileri dikkat çekiciydi ötekiler kuru sıkı..
Gençlik merkezinin ön plana çıkması çokta samimi gelmedi , ALLAH aşkına bitik bir kurumu dışardan gelen iki ritim vuran kişiyle susleyeceginizimi sandınız.. Her sene kağıt üzerinde yapılan faaliyetler dışında başka birşey yok, Ağrı’da yerel yönetimlerin kurmuş olduğu kültür merkezleri bom boş ve yanlış kişilerin elinde bu program kahvehane köşelerinde yapılsaydı daha çok kişiye ulaşılır ve Ağrı gençlerinin sorunlarını daha iyi dile getirirdi..

Bu arada geçen yazımda beni anlamayan STK ‘lar olduğunu duydum öncelikle şunu belirtmek isterim; Ağrı ‘da çalışan belli başlı kişiler var başlıca şunlar BESIRI DER.HAYRAT VAKFI . YESIL AY .Bunlar görünen stk lar ama ağrı merkezli değil AĞRI merkezli bir STK geçen yazımda yazmıştım ” bir yazarla bir şolenle olmaz bu işler ama yanlış anlaşılmış bu söylemler daha büyük çalışmalar olsun diye yazdım.

Zaten bu faaliyetleri yaptıklarında ilk tebrik edenlerdenim daha iyi işler yapacaklarindan eminim..

IHH gençlik başkanının konuşmaları takdire şayandı,
– Ağrı ‘da neden bir genç bir Kaç derneğe üye sorusuna yeterli cevap alınamadı , acaba Ağrı ‘da genç mi yok ,yoksa dışlanan gençlik mi var bunları STK lara sormak lazım.. neden hep aynı yüzler var STK ‘larda Siyasiler artık gençleri n önünü açmalı ve artık gençleri gençler yönetmeli diye ifadeler hafızalarda yer edindi …tabi bunlar dikkate alınırsa

” Kahvehanelerde yer yok STK ‘lar bomboş “
STK lar adamcılık yaparsa zamanı geldiğinde kendisi de kahvehanede gözünü açar. Artık STK lar benlik davasından vaz geçip ortak değerleri olan tek şey AĞRI çatısı altında birleşmelerini umud ediyorum….

Tugva ‘nin başına gelen yeni başkan hakkında düzeltme yapmak istiyorum kendisiyle daha önceden çok muhabbetimiz oldu kendisine destek verilirse bu işi layıkıyla yapacağına inanıyorum, daha önceki yazımda farklı bir ismin olduğu söylemleri üzerine serzenişte bulundum..

Dikkatli incelendiğinde bu tür programlar sadece kültür , sanat,Spor üzerine olduğunu sananlar var halbuki asıl amaclardan olan olan siyaseti kaçırıyorlar.
2019 un önemini şimdiki gençlere doğru aks etmek lazım , hele mesele Ağrı ve siyaseti ise şimdiden sahaya inilmesi lazım yoksa dayatmalarla gelen adaylara mahkum oluruz ..

Bence Ağrı ‘daki STK lar önce kendi rantlarını bırakıp Ağrı ‘da bir dayanışma lobisi kurmaları lazım , ama bunlar STK lar için çok zor işler bir siyasinin toplantısına katılıp kendini bir halt sananlar hayatları boyunca bir halt olamayacaklar…

Bir an önce millet vekili il başkanı ve STK lar adamcılık yapmadan tek çatıda birleşip, 2019 un önemini anlatmarı ve kimler bizi yönetmeli diye çalışma yapmaları lazım….

SAYGILARIMLA CENAP ELEM

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir