GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Çiftler Neden Aldatır?
  • Ana Sayfa » Kadın
  • 12 Ocak 2018 - 23:05:12
Çiftler Neden Aldatır?

Aldatma şüphesiz ki güvene ihanet eden ve kişilik özelliklerinin gözden geçirilmesi gereken bir durumdur ve aldatmanın hiçbir zaman haklı bir nedeni yoktur. İşte insanların ortak birliklerine ihanet etmesinin 12 yaygın nedeni… Çiftlerin ilgisiz olması Birlikte yeterince vakit geçirmemiş ve birbirlerini tanımayan çiftler zamanla partnerlerinin olumsuz yönlerine odaklanmaya başlar ve aldatma eğiliminde bulunurlar. Kötü seks Ne […]

Aldatma şüphesiz ki güvene ihanet eden ve kişilik özelliklerinin gözden geçirilmesi gereken bir durumdur ve aldatmanın hiçbir zaman haklı bir nedeni yoktur. İşte insanların ortak birliklerine ihanet etmesinin 12 yaygın nedeni…

Çiftlerin ilgisiz olması

Birlikte yeterince vakit geçirmemiş ve birbirlerini tanımayan çiftler zamanla partnerlerinin olumsuz yönlerine odaklanmaya başlar ve aldatma eğiliminde bulunurlar.

Kötü seks

Ne kadar deneseler de bazen çiftler seks konusunda senkronize olamaz, farklı beklentiler içerisine girebilirler. Gün geçtikçe kaybedilen seks yaşamı kişileri farklı partner arayışına iter.

İlişki içine sıkışınca

Eşlerden biri ilişki içerisinde kendisini sıkışmış hissederse aldatma olasılığı yüksektir. Kendini bunalmış hissettiğinden dışarıya daha fazla meyillidir. Bu his onun aldatmasına neden olabilir.

İntikam için

Partnerlerden biri diğerini üzecek bir şey yaptığı zaman karşı taraf bunun intikamını aldatarak almak isteyebilir. Aslında bu insanların ihanet etmesinin en yaygın sebeplerinden biridir ve suçluluk duygusunu kişiye geç hissettirir.

Yanlışlıkla

Bazen insanlar aldatmak istemez ama kontrolünü kaybeder ve istemeden de olsa aldatırlar. Her ne olursa olsun bu onları haklı çıkarmaz.

Korkudan

Bazen ilişki ciddileşmeye başladığında, insanlar korkmaya başlar. Seçimlerini ve kararlarını yeniden düşünmeye başlıyorlar. Dolayısıyla, korku yaşayan kişiler aldatmaya daha meyilli olurlar.

Yeni cinsel deneyim yaşamak istemek

Seks hayatınız rutin ve sıradan bir hale geldiyse, karşı taraf bundan sıkılabilir ve yeni deneyimler yaşamaya açık olur. Rutin olan seks hayatınız ona sıkıcı gelmeye başladığında bahane üreterek sizinle birlikte olmaktan kaçmaya başlar.

Samimiyet eksikliği

Bir ilişki içinde mahremiyet son derece önemlidir. Eşinizle korkmadan ve utanmadan konuşma özgürlüğüne sahip olmanız aranızdaki samimiyeti arttırır. Kendilerini sınırlayan eşler aradıkları özgürlükleri bulamayınca başka insanlarda bu özgürlükleri aramaya başlar ve kendilerini daha samimi hissettiren bir kişi bulurlarsa eşlerini aldatırlar.

Yeni heyecanlar

Bazen insanlar yeni heyecanlar ararlar. Düzenli hayattan sıkılmış gibi hissederler ve başka insanların cazibesinden etkilenirler. 

Duygusal uyum eksikliği

Bir ilişkide duygusal uyumluluk son derece önemlidir. Eşlerin birbirlerinin duygularını algılama ve buna göre hareket etmesi ilişkilerini canlı tutar. Eğer eşinizle aranızda duygusal bir bağ yoksa sizin onu anlamadığınızı düşünerek yeni insanlar aramaya başlar.

Yeni birini düşünmek

Eşinden ayrı birini düşünmek ve o dürtü üzerine hareket etmek sizi partnerinizden uzaklaştırır. Bu duruma bir an önce karşı koymanız gerekiyor yoksa eşinizle bir araya gelmemek için farklı yollar aramaya başlarsınız ve bu da sadakatsizlik yaratır.

Küçük bir sorunun büyük bir problem haline gelmesi

Her ilişkinin belli sorunları vardır. Çiftler bu sorunları çözmeye alışmazsa küçük sorunlar zamanla büyük problemler haline gelebilir. Çözülmemiş konular giderek artar ve büyük sorun haline gelir. Bu noktada çiftler ilişkilerinin onlara boğucu geldiğini hisseder ve birbirinden kaçmak için yol ararlar.

Merve Ağdağlı/ PembeNar Özel


  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir