8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Çizimler ortaya çıkardı! ABD kirli işleri için BAE’yi kullanıyor
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 21 Haziran 2018 - 12:11:41
Çizimler ortaya çıkardı! ABD kirli işleri için BAE’yi kullanıyor

İsmini açıklamayan tutuklunun Associated Press (AP) haber ajansına ulaştırdığı mektup ve çizimler, fiziksel ve cinsel tacizin boyutlarını açığa çıkardı.

 

 

TÜM DETAYLARI RESMETTİ

 

Hapishane memurlarının insanlık dışı uygulamalarını resmeden tutuklu, kendisine suçlama yöneltilemediği halde bir yılda üç farklı cezaevine gönderildiğini anlattı. Her çizimin yanına uygulanan fiziksel şiddetin açıklamasını yazan mahkum, görevlilerin mahkumları nasıl aradığı, işkencenin ardından mahkumları nasıl bıraktıkları gibi ayrıntıları resmetti.

 

 

“ABD KİRLİ İŞLERİ İÇİN BAE’Yİ KULLANIYOR”

 

Ajansa konuşan başka görgü tanıkları da, son olarak ülkenin güneyindeki Aden’de bulunan Beir Ahmed Hapishanesi’ne yüzlerini kapatarak giren 15 memurun, gözaltındaki mahkumlara işkence ederek cinsel taciz uyguladıklarını anlattı.

 

 

Mukalla şehrindeki Riyan Hapishanesi’nde çalışan bir üst düzey güvenlik yetkilisi ise ABD‘nin kirli işlerini yaptırmak için BAE’yi eldiven olarak kullandığını söyledi.

 

 

CASUSLUĞA ZORLUYORLAR

 

Önceden BAE safında olan diğer iki güvenlik yetkilisi ise, Amerikan güçlerinin işkenceler sırasında sadece birkaç metre uzakta olduğuna işaret etti. Tutuklulara yapılan işkencelere katılan eski bir güvenlik şefi ise ajansa yaptığı açıklamada, BAE’nin mahkumları casusluk yapmaya ikna etmek için zorladığını belirtti.

 

 

HAPİSHANELER BELGELENMİŞTİ

 

Yemen’de El Kaide ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen kişiler, ülkenin güneyindeki gizli hapishaneler ağında işkence ve insan hakları ihlallerine maruz kalıyor.

 

 

AP daha önce de Yemen‘in güneyinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) veya Yemen güçlerinin kullandığı 18 gizli hapishaneyi belgelemişti.

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/cizimler-ortaya-cikardi-abd-kirli-isleri-icin-bae-yi-kullaniyor-1176642-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
F-35 Teslimat Töreni Bugün Yapılıyor

Türkiye ile ABD arasında bir süredir ciddi kriz yaşanan F-35 savaş uçağı teslimat töreni bugün imalatçı Lockheed Martin şirketinin Fort...

Kapat