8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın övgüyle bahsettiği o komutan konuştu “Babamız bizi Çanakkale ruhu ile büyüttü”
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 12 Nisan 2018 - 16:53:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın övgüyle bahsettiği o komutan konuştu “Babamız bizi Çanakkale ruhu ile büyüttü”

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan, 4-5 kez yaralanmasına rağmen cepheye koşan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden övgüyle bahsettiği Yarbay Yasir Abdurrahim, babasının kendisine Çanakkale’yi anlatarak büyüttüğünü söyledi.     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında övgüyle bahsettiği Özgür Suriye Ordusu Komutanlarından Yasir Abdurrahim, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı’nda başarıyla görev yapan […]

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan, 4-5 kez yaralanmasına rağmen cepheye koşan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisinden övgüyle bahsettiği Yarbay Yasir Abdurrahim, babasının kendisine Çanakkale’yi anlatarak büyüttüğünü söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın övgüyle bahsettiği o komutan konuştu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında övgüyle bahsettiği Özgür Suriye Ordusu Komutanlarından Yasir Abdurrahim, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı’nda başarıyla görev yapan Yasir Abdurrahim, babasının Esad rejimi döneminde general olduğunu Türkiye sevgisi ile büyüdüğünü ve Türk askerleri ile omuz omuza görev yapmaktan gurur duyduğunu anlatarak devam etti; Zengin bir aileden gelmesine rağmen, ülkesi ve Türkiye için cepheye koşan Yasir Abdurrahim, göğsünde Türk bayrağını gururla taşıdığını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisinden sık sık bahsetmesinin gurur verdiğini ifade eden Abdurrahim, “Özgür Suriye Ordusuna ve Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür ederim.  Türk Silahlı Kuvvetlerinden şehit olanların ailelerine başsağlığı diliyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bize destek verdiği için, Suriye halkını mülteci olarak kabul ettiği için, beni dile getirdiği için çok teşekkür ederim. Türk Silahlı Kuvvetleri bizimle beraber oldu yardımlarını esirgemedi, Türk askerleri bizimle birlikte savaştı. bütün malzemesini bizimle paylaştı.  Ben 4-5 kere yaralandım, tekrar savaşmak için cepheye koştum” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bütün haksızlığa ve zulme uğrayan İslam ülkelerinin hep yanında oldu. Tüm Müslümanların, mazlumların, fakir, fukaranın, yanında olduğu için teşekkür ederim. Biz Suriyeli olarak Türkiye’yi kıskanıyoruz, çünkü böyle bir Cumhurbaşkanınız var” diye konuştu.

 

“Babamız bizi Çanakkale ruhu ile büyüttü”

Babasının Esad rejiminde general olduğunu söyleyen Yasir Abdurrahim, “Benim babam rejimin olduğu dönemde general olarak görev yaptı. Beni vatanımı, devletimi seven, namusunu koruyan biri olarak yetiştirdi. Beni güzel İslam dinine uygun olarak yetiştirdi. Benim babam daima Çanakkale savaşlarını anlattı. Nasıl şehit verdiklerini anlattı. Bende savaşçılığımı, sağlam yürümeyi ondan öğrendim” şeklinde konuştu.

4-5 kez yaralanmasına rağmen cepheyi terk etmediğini ifade eden Yasir Abdurrahim, “Midem alındı, birçok operasyon geçirdim ve çeşitli yerlerimden yaralandım, yine cepheye koştum. Biz Suriye ve Türkiye bir milletiz. İnşallah biz buraları teröristlerden temizleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yasir Abdurrahim’in cephe hattında yaralandığı o anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Sırtından kurşun yiyen Abdurrahim’in Kelime-i Şehadet getirdiği de duyuluyor. Bir başka görüntüde ise Yarbay Yasir Abdurrahim, askerlerine emir veriyor, terör örgütü hedeflerine kendi elleri ile ateş ediyor.

KAYNAK: gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir