TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Db Berdan & Pepsi – Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul
  • Ana Sayfa » Kadın
  • 30 Mart 2018 - 04:20:06
Db Berdan & Pepsi – Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul

Gökçe Kömürcü – PembeNar Özel

Yılın en güzel mevsiminden biri olma özelliği taşıyan moda haftasında Türkiye‘de gelmiş geçmiş en etkileyici şovlardan birine imza atan tasarımcı Deniz Berdan ve tasarımcı kızı Begüm Berdan’ın 28 Mart Çarşamba günü saat 14: 00 sularında gerçekleştirdikleri defile uzun süre hafızalardan silinmeyecek.

DB Berdan, 2012 yılında, Londra tabanlı oluşturulmuş dinamik, genç ve keskin bir marka olma özelliği taşıyor. Deniz ve Begüm Berdan’ın en büyük ilham kaynakları sokaklar ve alt kültürler.

DB Berdan ve Pepsi ile Kendin Olmanın Güzelliğini Keşfet!

Saatler 14: 00’ı gösterdiğinde, Zorlu PSM’ne giriş yapıp, runway giriş kapısına yöneldik ve girişte Pepsi dağıtan görevlilerden bir tane alıp, yerlerimizi aldık. Birçok ünlü tasarımcı, model ve oyuncuyu görmek mümkündü.

Her daim renk ve desenlerin gücünü başarılı bir şekilde kullan Deniz ve Begüm Berdan Pepsi markasının  80’ler ve 90’lar döneminden esinlenerek, toplamda 45 parçalık bir koleksiyon hazırlamışlar. Bu iki farklı dönem Deniz ve Begüm’ü ifade ediyor. ‘Senin gücün sen olman’ sloganı ile Pepsi’Choise of a New Generation’ mottosunu birleştirerek sundular.

Refreshed!

Yenilenmek ve güçlenmek konularının altını çizen sloganlarını, samimiyetle kendin olmanın güzelliğine değinerek güçlü mottolarla işledi.

Pepsi sponsorluğunda gerçekleşen defilede, insanların kendi benliklerini kabul edip, kendilerini sevmeye davet edildiği bir atmosfer hakimdi. 

Pepsi mavisinin ağırlıklı olarak kullanıldığı renk skalasında, 80’ler ve 90’ların form ve silüetleri birbiri içine  geçmiş, logolu, mesaj veren, baskı ve triko şeritler ilgi çekiciydi. Yarasa kollar, saten, vücudu saran renkli formlar, metalik kumaşlar, kimonolar, eşofmanlar, powersuit takım elbiseler, deri detaylar ve sweatshirtler ağırlıktaydı.

Kadın koleksiyonunun yanı sıra erkek tasarımları için tasarımcı Gökhan Yavaş ile iş birliği yaptı. Defilede yer alan dramatik şapkalardaysa Sanya Jasovi imzası vardı.

Defile sona doğru tam bir şova dönüştü. Yaşlı, genç, trans, kadın, erkek, o, bu, şu gözetmeksizin insana insan olduğunu hatırlatan, sadece insan olmanın gerektirdiği haz, duygu ve içsel güce değinen sınırların kalktığı amansız bir yolculuktu.

Güzel süprizlerle dolu olan defilede Burcu Özberk yer aldı ve defile sonunda Serel Yereli canlı şarkı performansıyla ortalığı kasıp kavurdu.

Devam eden moda haftasından gördüklerim ve duyduklarımı sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Takipte kalın, sevgiler..

Gökçe Kömürcü 

https://www.gokcekomurcucosmos.com/

https://www.instagram.com/gokcekomurcucosmos/

https://www.instagram.com/gokcekomur/


  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir