GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ile ders programı sorgula!
  • Ana Sayfa » Eğitim
  • 13 Şubat 2018 - 04:34:01
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi öğrenci giriş ile ders programı sorgula!

Okulların açılması ile birlikte E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde yoğunluk başladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem ilk ders zili bu sabah saatlerinde çaldı. e-Okul öğrenci giriş yaparak haftalık ders programı ve daha birçok bilgiye ulaşmak için doğru yerdesiniz. Veliler veya öğrenciler bu başlık altında bulunan haberimizde e okul sistemine giriş yapmak için gerek […]

Okulların açılması ile birlikte E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde yoğunluk başladı. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönem ilk ders zili bu sabah saatlerinde çaldı. öğrenci giriş yaparak haftalık ders programı ve daha birçok bilgiye ulaşmak için doğru yerdesiniz. Veliler veya öğrenciler bu başlık altında bulunan haberimizde e okul sistemine giriş yapmak için gerek tüm adımları bulabilirler.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ’NE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için ilk olarak e-okul.meb.gov.tr adresini ziyaret edin. Burada karşınıza mavi bir sayfa gelecek. Bu sayfanın sağ tarafında bulunan öğrenci bilgileri kısmını doldurunuz. Ardından tamam butonuna tıklayarak e okul’a giriş işleminizi sağlayabilirsiniz.

E OKUL NEDİR?

Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize yardımcı oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ‘kullanıcı adı’ ve ‘şifre’ bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

ÖĞRENCİLERİN KAÇ DEVAMSIZLIK HAKKI VAR?

Lise öğrencilerinin en çok merak ettiği konulardan birisi ise bir eğitim yılı içerisinde kaç gün devamsızlık haklarının olduğu sorusudur. Bundan bir önceki yönetmeliğe göre lise öğrencilerinin 20 gün özürsüz ve 20 gün özürlü olmak ile birlikte 5 gün de okul idaresinin izin verme hakkı ile birlikte toplamda 45 gün devamsızlık hakları bulunuyordu. Ancak yeni yönetmelik doğrultusunda 2016 – 2017 eğitim öğretim döneminde gerçekleşmiş ve 2017 – 2018 yılı eğitim öğretim yılında da gerçekleşecek olan lise öğrencilerinin devamsızlık hakkı özürsüz 10 güne düşürülmüştür.


  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir