AĞRI’DAKİ KARABULUT

AĞRI’DAKİ KARABULUT

SON ALTI AY’DA BELEDİYE BAŞKANLARI NELER YAPTI?

SON ALTI AY’DA BELEDİYE BAŞKANLARI NELER YAPTI?

Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

Erdoğan, Bakan Akar’a Barış Pınarı Harekatı emrini böyle verdi
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 9 Ekim 2019 - 16:38:32
Erdoğan, Bakan Akar’a Barış Pınarı Harekatı emrini böyle verdi

AA |  09 Ekim 2019 Çarşamba – 19:22 | Son Güncelleme : 09 10 2019 – 19:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında “Barış Pınarı Harekatı Koordinasyon Toplantısı” yapıldı. Harekat merkezinden ilk görüntüler geldi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnanıyorum ki Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı büyük bir başarı elde edecektir. Onlarla gurur duyuyoruz. Amacımız belli, açık ve net; terör koridorunu yerle bir edeceğiz. Barış koridoru inşa edeceğiz.” dedi.

İletişim Başkanlığınca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Milli Savunma Bakanı  Hulusi Akar’a Barış Pınarı Harekatı’nın emrini verdiği telefon görüşmesine  ilişkin görüntüler paylaşıldı.

 

Görüntülerde Erdoğan, Bakan Akar’a teşekkür ederek, kuvvet  komutanlarına ve tüm orduya şahsı ve milleti adına terörle mücadelede bu  operasyonda Allah’tan muvaffakiyetler diledi.

 

Erdoğan, şöyle devam etti:

 

“Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimize  muvaffakiyetler diliyor, her birini alınlarından öpüyorum. İnanıyorum ki Türk  Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK,  YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı büyük bir başarı elde edecektir. Onlarla  gurur duyuyoruz. Amacımız belli, açık ve net; terör koridorunu yerle bir  edeceğiz. Barış koridoru inşa edeceğiz inşallah. Bu bizim bir güvenli bölge  hedefimizdir. Bunlar tamamıyla Suriye halkına ve Türkiye’deki Suriyeli mülteci  kardeşlerimizin tekrar evlerine, topraklarına dönmelerine yönelik bir adımdır.  Bölgeye barış ve huzuru getirmeye hedeflenmiş, kilitlenmiş durumdayız.”

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm kuvvet komutanlarıyla birlikte terör  koridorunu yerle bir edeceklerini belirterek, “Bu bizim azmimiz,  kararlılığımızdır. Asla bizim Suriye’de sivillere yönelik bir mücadelemiz, onlara  yönelik atacağımız bir adım söz konusu değildir. Hedefimiz barış koridorunu inşa  etmektir. Bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Allah yar ve yardımcınız olsun  diyorum ve bu noktada Allah’ın yardımının yakın olduğuna inanıyorum ve bununla  birlikte tüm Mehmetçiklerimizi gözlerinden öpüyor, Allah’tan muvaffakiyetler  diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bakan Akar da moral ve motivasyonlarının son derece güçlü olduğunu  belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları üzerine masum insanlara zarar  vermemek, çevreye, tarihi ve turistik, dini yapılara herhangi bir zarar, ziyan  gelmemesi için gerek planlama aşamasında hedeflerin seçiminde gerekse icra  sırasında pilotların, topların ve personelin atışları sırasında her türlü tedbiri  aldıklarını ve almaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saygı ve şükranlarını ileten Akar, kendilerine  verilen vazifeyi hakkıyla yerine getireceklerini kaydetti.

 KAYNAK:www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir