8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Erken seçim kararıyla ilgili CHP’den ilk açıklama
  • Ana Sayfa » Genel
  • 18 Nisan 2018 - 14:00:46
Erken seçim kararıyla ilgili CHP’den ilk açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018’de yapılmasına karar verildiğini açıkladı. Alınan erken seçim kararıyla ilgili CHP’den ilk açıklama geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan CHP MYK toplantısının ardından konuşan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, şunları söyledi: “Tek adam koalisyonunun sözcüsü Devlet Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı. […]

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018’de yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Alınan erken seçim kararıyla ilgili CHP’den ilk açıklama geldi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan CHP MYK toplantısının ardından konuşan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, şunları söyledi:

“Tek adam koalisyonunun sözcüsü Devlet Bahçeli erken seçim çağrısı yaptı. Koalisyon sözcüsü 26 Ağustos demişti, koalisyonun büyük ortağı 24 Haziran’da erken seçim yapacağız dedi. Öyle bir telaş ve şaşkınlıkla vermişler ki kararı üniversite sınavının gününe denk getirmişler. Şimdi sınav tarihiyle oynayacaklar. Biz erken seçim çağrısıyla ilgili görüşümüzü dün net açıkladık.

Dün hodri meydan dedik. CHP olarak seçime hazırız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırız. Biz seçimden kaçmadık, kaçmayız. Şimdi başka bir şeyi milletin bilmesinde fayda var. Bu hükümet yönetme özürlüdür. Bu erken çağrısı yönetememenin ikrarıdır. Türkiye’nin meselelerinin sebebi tek adamdır. 16 Nisan’dan bu yana eski sistemle yönetiliyoruz diyor, buna kargalar güler. Milleti aldatmaya gerek yok, yönetemiyorsunuz. Doların euro’nun ateşini düşüremiyorsunuz. Dışarıda Türkiye’yi rezil ettiniz. Sabah söylediğinizle öğlen söylediğiniz birbirinden farklı.

“OHAL KALDIRILMALI”

Bugünler siyaseten gördüğünüz iyi günler. Millet 24 haziran’da sandıkta dersinizi verecek. İnşallah tek adam rejiminden kurtulacağız. Bugün TBMM’de OHAL görüşülüyor. Kavganın bile mertçe olanı makbuldur. Seçimle ilgili bir şey söylemiyoruz ama milleti OHAL şartları altında adaletsiz bir seçime götürmek haksızlık. Bugün TBMM OHAL tezkeresini reddetmek zorundadır. Türkiye’de baskı altında bir seçim yaparak sonuç alacağınızı sanıyorsanız yanılıyorusunuz. Giderken bile bu ülkeye zarar verirsiniz. Yapılması gereken şey OHAL’in kaldırılmasıdır.

“ADAY KARARI HIZLI BİR ŞEKİLDE ALINACAK”

Geç kaldığımız bir şey yok. Seçimlere yarın gibi hazır olacağımızı söylüyorduk. Adaylarla ilgili çok hızlı karar alınacaktır. Tüzüğümüzde aday saptamaya yönelik yöntemler belirli. Bu yöntemlerin en uygun olanı uygulanacaktır.

İYİ PARTİ SORUSUNA YANIT

YSK İyi Parti’yi seçim dışına itmek isterse seçimi sabote etmiş olur. Böyle bir şeyi tasvip etmeyiz. Bu çerçevedeki kurgu ve planları boşa çıkaracak adımları atarız.”

ERDOĞAN: 24 HAZİRAN’DA SEÇİM YAPILMASINA KARAR VERDİK

Bu içeriğin Kaynağı: https://www.ntv.com.tr/turkiye/erken-secim-karariyla-ilgili-chpden-ilk-aciklama,g88_QDU36US1jooTMRg73Q

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir