GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Eşinin ihbar ettiği öğretim üyesine 7.5 yıl hapis cezası
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 12 Ocak 2018 - 23:55:11
Eşinin ihbar ettiği öğretim üyesine 7.5 yıl hapis cezası

DHA |  12 Ocak 2018 Cuma – 19:11 | Son Güncelleme : 12 01 2018 – 19:11 Kayseri’de Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) üye olmak ve örgütün kriptolu yazışma programı ByLock programını kullanmak suçundan tutuklu yargılanan öğretim üyesi Çağrı Ş. hakim karşısına çıktı. Eşi Tuğba D.Ş.’nin.FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla ihbarda bulunduğu Çağrı Ş.’ye, 7.5 yıl hapis cezası […]

DHA |  12 Ocak 2018 Cuma – 19:11 | Son Güncelleme : 12 01 2018 – 19:11

Kayseri’de Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) üye olmak ve örgütün kriptolu yazışma programı ByLock programını kullanmak suçundan tutuklu yargılanan öğretim üyesi Çağrı Ş. hakim karşısına çıktı. Eşi Tuğba D.Ş.’nin.FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla ihbarda bulunduğu Çağrı Ş.’ye, 7.5 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Çağrı Ş. ve tanık eşi Tuğba D.Ş. hazır bulundu. Duruşmada dinlenen tanık Tuğba D.Ş., şöyle dedi:

 

“Ben daha önce Amerikadaydım. 2011 yılında buraya geldim. Evliliğimizde çatırdamalar oluyordu. Amerikadayken eşimin bu yapıyla bağlantısı olduğu yönünde şüphelerim vardı ve bu bağlantısını kesmesini istedim. Bu durumdan rahatsız oldum ve boşanmak için Amerikadan buraya geldim.”

 

Eşini cezaevinde ziyaret ettiğinde kendisine ByLock programını kullandığını söylediğini öne süren Tuğba D.Ş., “Tarihini tam olarak hatırlamıyorum ama, Kayseri T tipi Cezaevine gittiğimde HTS ve HİS kayıtlarını incelediğim için, ısrarla ByLock kullanıp kullanmadığını sordum. Eşimde bana ByLock programını indirip kullandığını söyledi” diye konuştu.

 

‘EŞİM RESMİ KURUMLARA VERDİĞİM NUMARAYA BYLOCK İNDİRDİ’

 

GSM hattının takılı olduğu telefonuna da eşi Çağrı Ş.’nin ‘ByLock’ programını yüklediğini iddia eden Tuğba D.Ş., “Benim kullandığım ve tüm resmi kurumlara verdiğim numaraya da ByLock indirdi. Şuan mesleğimden ihracım. Önceden Erciyes Üniversitesinde akademisyendim. Ardından da benim kullandığım telefonu kayınvalidemle değiştirmemi istedi. Ben bunu başta anlamamıştım ama, daha sonra bu şekilde yaparak işi karıştırma amacıyla yaptığını düşündüm ifadelerini kullandı.

 

‘EŞİMİN BANA İFTİRA ATMASI İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK’

 

Tutuklu sanık Çağrı Ş. ise suçlamaları kabul etmeyerek, şöyle devam etti:

 

“O zamanlar benim akıllı telefonum yoktu. Eşimin telefonunu ben kullandım. Eğer, onun hattıyla ilgili bir sıkıntı varsa tüm sorumluluk bana ait. Cezaevinde kendisine ‘ByLocku (ben indirdim) demedim. Eşim öyle yorumlamış olabilir. Annemle telefonlarını değiştirmelerini istedim çünkü, eşimin kullandığı cihaz biraz bozuktu. Eşimin bana iftira atması için herhangi bir nedeni yok.”

 

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda, tutuklu sanık Çağrı Ş.nin FETÖ/PDY üyesi olduğuna dair ihbar ve eşinin beyanlarını da dikkate alarak 7.5 yıl hapis ile cezalandırılmasına ve yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

 KAYNAK:www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir