8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Eski Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’den Trump’a tepki
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 14 Temmuz 2018 - 02:00:49
Eski Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’den Trump’a tepki

Almanya’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis  Üyesi Gabriel, Spiegel dergisine verdiği röportajda,  Trump’a karşı sert bir  politika izlenmesi gerektiğini söyledi.

 

“Trump, Kuzey Kore diktatörüne varlık garantisi veriyor, aynı zamanda  Almanya’daki rejimi değiştirmek istiyor.” diyen Gabriel, buna göz yumulmaması  gerektiğini dile getirdi.

 

Trump’ın sadece gücü tanıdığını ifade eden Gabriel, “O vakit bizim,  güçlü olduğumuzu göstermemiz lazım. Bizden ABD’nin askeri harcamaları için  milyarları geri istediğinde, bizim de  ondan, örneğin Irak’ta olduğu gibi,  ABD’nin başarısız askeri müdahalelerinden ortaya çıkan sığınmacılar için  harcadığımız milyarları geri istememiz lazım.” diye konuştu.

 

Aynı zamanda Almanya’nın doğrudan ABD’ye yatırım yapması ve oradaki  valilerle, senatörlerle ve genç akademisyenlerle bağlantılar kurmasını isteyen  Gabriel, “Çünkü Amerika değişiyor. Birkaç yıl içinde ABD vatandaşlarının  çoğunluğunu Avrupa kökenliler değil, Asya, Latin Amerika ve Afrika kökenliler  oluşturacak.  70 yıldan beri bildiğimiz Amerika’dan farklı olacak.  Trump’ın  Amerika’sından da farklı. Bu bizim için büyük bir fırsat.” ifadelerini kullandı.

 

Almanya’yı bir süreden beri NATO ile ilgili savunma harcamalarını  artırmadığı gerekçesiyle eleştiren ABD Başkanı Donald Trump, Brüksel’de  gerçekleştirilen NATO Zirvesi’nde, Almanya’nın Rusya ile petrol ve doğalgaz  anlaşmaları yapmasını “çok uygunsuz” olarak niteleyerek, “Almanya enerji için  Rusya’ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya, Rusya’nın esiri.”  açıklaması yapmıştı.

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/eski-almanya-disisleri-bakani-gabriel-den-trump-a-tepki-1182470-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Yüzmek İçin Girdiği Gölette Boğuldu

Bayburt'ta yüzmek için gölete giren bir kişi boğuldu. Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Seydiyakup köyünde yaşayan Yavuz Ata (38), dün...

Kapat