GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VERME SİSTEMİ “FAİZ”
FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VERME SİSTEMİ  “FAİZ”

FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VERME SİSTEMİ “FAİZ”             Her zaman ki gibi düşünmeye devam zira benim de cezam bu sanırım… Düşünüyorum ve görüyorum ki küçük ve orta ölçekli gelir sahibi insanları soymanın en güzel yolu Bankacılık ve faiz sistemi. Düşünsenize bu gün satılan ev ve araba gibi unsurların % kaçı kredi ile satılıyor ve bu satış […]

FAKİRDEN ALIP ZENGİNE VERME SİSTEMİ

“FAİZ”

            Her zaman ki gibi düşünmeye devam zira benim de cezam bu sanırım…

Düşünüyorum ve görüyorum ki küçük ve orta ölçekli gelir sahibi insanları soymanın en güzel yolu Bankacılık ve faiz sistemi.

Düşünsenize bu gün satılan ev ve araba gibi unsurların % kaçı kredi ile satılıyor ve bu satış sonrası küçük ve orta ölçekli gelir sahibi insanların cebinden ne kadar para çıkıyor. Çok ciddi rakamlar söz konusu. Kaç esnafın kredi borcu var kredi kartlarını da hesaba katarsak ve ülkemizdeki yabancı ortaklı bankaların varlığı ile ne kadar emeğimiz sömürülüp elimizden rızamızla alınıyor.

İçler acısı durumlar söz konusu, zengin olan kapitalistler her şekilde faizli borç vererek hatta direk devlete borç vererek parasına para katıyor. Hatta devletin bankasından düşük faizle kredi çekip yine aynı devlete yüksek faizle tahvil bono karşılığı verildiği de bir hakikat olarak bu ülkede yaşanıyor.

Emek, çalışma, ancak başkalarına köle olacak seviyede işimize yararken, kapital sahipleri her gün biraz daha kanımızı emerek şişman ve zenginleşiyor. Biz köleler halimizden gayet memnun bir şekilde 10 yıl ev kredisi, 3 yıl araba kredisi, 2 yıl ihtiyaç kredisi ve bilimum adlar ile efendilerimizi zengin etmek için çalışıp duruyoruz. Ne kadar zavallı varlıklarız. Öyle bir adalet sisteminin içinde yaşıyoruz ki daha doğmadan borçlu doğup, borçlu yaşayıp, borçlu ölüyoruz.

Hep hayret etmişimdir, bu güzel coğrafyada doğup, tıpkı benim senin gibi insanlar neden kendi insanlarının emeğini başka insanlara sömürtüyor. Acaba diyorum bizim için korkuyorlar mı? Bu kan emici, barbar, sömürgeci ve emperyalistlerden güçlerden. Şöyle düşünüyor olabilirler mi? Şimdi biz bunların istediğini vermezsek bunlar türlü hileler ile gelip bizim çoluk çocuğumuzu katleder, dur biz onlara kölelik edelim onlarda bizim yaşamamıza izin versin. Olabilir mi? Böyle bir düşünce, kim bilir belki de kendi köleliklerine bu şekilde bir kılıf ile razı olup bizi de köleleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Hür yaşamak…

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklâl
!

Hakk’a tapan milletimin istiklâl! …

Sahi “Hak” nedir?

Hak Allah’ın bir ismi değil mi? Biz hangi hakka tapıyoruz. Sözde ülkemiz nüfusunun %99 müslüman, bu nasıl müslümanlık. İslam dininin yasakladığı her şey serbest bu ülkede, faiz açık ve net bir şekilde haram değil mi?

Dürüst olalım ve barışalım kendimizle ya biz Müslümanız demeyelim, ya da müslüman gibi yaşayalım. Zira bu gidişat hiç hoş değil.

Faiz fakirden alıp zengine verme sistemidir. Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz olan toplumlarda güven olmaz ve faiz insanı insan köle yapar.

 

Selam ve saygılarımla

Bora ERİM

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir