GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

FBI, CIA ve NSA: Huawei telefon…
  • Ana Sayfa » Teknoloji
  • 14 Şubat 2018 - 14:23:36
FBI, CIA ve NSA: Huawei telefon…

CNBC‘nin haberine göre dün gerçekleştirilen Senato İstihbarat Komitesi’nde başkanlar, bu yönde bir uyarıda bulunmuş. Sözünü ettiğimiz istihbarat kurumları arasında FBI, CIA ve NSA da var. FBI ve diğerleri Çinlilerden endişeli   FBI Direktörü Chris Wray‘in aktardığı bilgilere göre ABD hükümeti, telekomünikasyon sektöründe yabancı hükümetlerin bir şekilde ilişkide olduğu yabancı şirketlerin oluşturduğu risklerden derin endişe duyuyor. […]

CNBC‘nin haberine göre dün gerçekleştirilen Senato İstihbarat Komitesi’nde başkanlar, bu yönde bir uyarıda bulunmuş. Sözünü ettiğimiz istihbarat kurumları arasında FBI, CIA ve NSA da var.

FBI ve diğerleri Çinlilerden endişeli

 

FBI Direktörü Chris Wray‘in aktardığı bilgilere göre ABD hükümeti, telekomünikasyon sektöründe yabancı hükümetlerin bir şekilde ilişkide olduğu yabancı şirketlerin oluşturduğu risklerden derin endişe duyuyor. Bu endişenin sebebi ise şirketlerin bilgi çalması. Bu uyarıları aslında ilk kez duymuyoruz. Daha önce de ABD istihbaratı Huawei için “hükümetin bir kolu” tanımlamasını yapmıştı. Bu durum ABD’de Huawei’nin hükümet sözleşmelerine teklif verememesiyle sonuçlanmıştı. Şimdi ise olay tüketici elektroniğine sıçradı.

 

Son dönemin en başarılı şirketlerinden sayılabilecek Huawei, geçtiğimiz aylarda Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olmuştu. Şüphesiz ABD pazarı da şirket için büyük önem taşıyor. Örneğin şu anda ABD’de Mate 10 Pro cihazıyla var olan şirket, bu ve benzeri açıklamalar nedeniyle pek başarılı olamıyor.

 

Konuyla ilgili Huawei kanadından yapılan açıklamada: “Huawei 170 ülkede hükümetler ve tüketiciler tarafından güvenilen bir şirkettir ve diğer ICT satıcılarından siber güvenlik anlamında daha büyük bir tehlike sunmuyor” ifadelerine yer verildi.KAYNAK by [author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir