8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Filistin yönetimi İsrail’e karşı harekete geçti
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 20 Nisan 2018 - 23:13:42
Filistin yönetimi İsrail’e karşı harekete geçti

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Devlet Başkanlığı  Sözcüsü Nebil Ebu Redine, yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze sınırı ve  işgal altındaki Batı Şeria‘daki İsrail saldırılarına dikkati çekerek  “Uluslararası camia halkımıza karşı saldırıları durdurmalı. İsrail’in tutumu  sadece Filistin halkına karşı değil, uluslararası yasalara da tehdit  oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.   Ebu Redine, Gazze Şeridi ve Batı […]

Filistin resmi haber ajansı WAFA’nın haberine göre, Devlet Başkanlığı  Sözcüsü Nebil Ebu Redine, yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze sınırı ve  işgal altındaki Batı Şeria‘daki İsrail saldırılarına dikkati çekerek  “Uluslararası camia halkımıza karşı saldırıları durdurmalı. İsrail’in tutumu  sadece Filistin halkına karşı değil, uluslararası yasalara da tehdit  oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

 

Ebu Redine, Gazze Şeridi ve Batı Şeria’da Filistin halkına yönelik  İsrail saldırılarının tekrar etmesi, Kudüs’ün işgal politikası gibi nedenler  dolayısıyla Filistin siyasi hareketinin, Filistin halkına koruma sağlanması  talebine odaklanacağını belirterek şunları kaydetti:

 

“İsrail tarafından tekrarlanan acımasız saldırılara maruz kalan  halkımızın korunmasını istemek için BMGK‘ye gideceğiz.”

 

39 Filistinli şehit oldu

 

İsrail askerleri, barışçıl gösterileri kana bulamaya devam ediyor.

 

Gazze sınırındaki “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterilerinde dün İsrail  askerlerinin saldırılarında 4 Filistinli şehit oldu, 500’den fazla kişi  yaralandı.

 

Son kayıplarla 30 Mart’tan bu yana devam eden barışçıl gösterilerde  İsrail askerlerinin saldırılarında şehit olan Filistinli sayısı 39’a yükseldi.  Birçoğu İsrail askerlerinin açtığı gerçek mermilere hedef olan 4 bine yakın  Filistinli de yaralandı.

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/filistin-yonetimi-israil-e-karsi-harekete-gecti-1160112-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir