DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Cesim Gökçe’nin Enkazına Yatırım Yapmak İçin Geliyor

DSİ 8. Bölge Müdürlüğü Cesim Gökçe’nin Enkazına Yatırım Yapmak İçin Geliyor

Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

Ağrı AK Parti Aday Listesi Belli Oldu

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

AK Parti Aday Listesi Belli Oldu, Öğren 2018

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

FMnin tek rezidans sata karld – Son Dakika Ekonomi Haberleri
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 21 Nisan 2018 - 00:13:41
FMnin tek rezidans sata karld – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye’yi finans merkezi haline getirecek olan stanbul Finans Merkezi’ndeki Aaolu’na ait olan ilk rezidans blou sata çkt. Ali Aaolu yapt açklamada “Yatrmclarmz dorudan Uluslararas Finans Merkezi’ne yatrm yapacak. Yatrmclarn bu üründen baka bir alternatif bulma imkân yok” dedi. 

stanbul’u küresel finansal sistemde merkez ülkelerden biri haline getirecek olan stanbul Uluslararas Finans Merkezi (FM) projesinde çalmalar tüm hzyla sürüyor. Tamamlandnda ekonomiye 20 milyar dolarlk bir deer kazandracak olan FM’deki en büyük yüklenicilerinden Aaolu irketler Grubu, kendine ait olan ilk ve tek rezidans blounu sata çkardn açklad.  Projenin gelitiricisi olan Aaolu irketler Grubu Yönetim Kurulu Bakan Ali Aaolu, “2012 Aralk’ta Emlak Konut’tan 1.4 milyar liraya ihaleyi aldk. Bir dönem süreçte aksaklk yaansa da süreç hzland. naatta biz öndeyiz, kamunun bize yetimesini bekliyoruz” diye konutu. 

400 MLYON DOLAR YATIRIM

2012’den yana 8.5 milyon metreküp hafriyat çkardklarn söylen Ali Aaolu, “u ana kadar kendi kaynaklarmz ile tamamladmz iler için 400 milyon dolar harcama yaptk” diye konutu. Aaolu, proje tamamlanana kadar yapacaklar yatrmn 700 milyon dolar bulabileceini de söyledi. Aaolu irketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahval da sata çkan rezidans blouyla ilgili bilgiler verdi. Rahval “Blokta 319 rezidans daire bulunuyor. Çounluu 1+1’lerden oluuyor. Az sayda 2+1 seçeneklerimiz de bulunuyor. Bunlarn fiyat aral 500 bin TL ile 2 milyon TL arasnda. Her kampanyamzda olduu gibi tüketiciler için esnek ödeme planlar yaptk” dedi.

Erken seçim satlar arttracak

Ali Aaolu, bir süredir belirsizliin sebep olduu bir daralmann olduunu ancak alnan erken seçim kararyla yaanacak istikrar ortamyla satlarda yeniden yükseli beklendiini söyledi. Emlak Konut Genel Müdür Yardmcs Hakan Akbulut da, “. Sektör olarak önümüz yaz ve Ramazan olduu için satlarn artmasn beklemiyoruz. Ama eylülden sonra erken seçim kararyla da birlikte çok ciddi bir ivme bekliyoruz” diye konutu.

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.star.com.tr/ekonomi/ifmnin-tek-rezidansi-satisa-cikarildi-haber-1334129/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Konya’da Otobüs Kazası: 18 Yaralı

Konya'da etkili olan yağmur yağışı sonrası kontrolden çıkan yolcu otobüsünün düşük bankete inmesi sonucu meydana gelen kazada 18 kişi yaralandı....

Kapat