8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Fransa’da rahibin bebeği tokatlaması tepki çekti
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 21 Haziran 2018 - 14:13:39
Fransa’da rahibin bebeği tokatlaması tepki çekti

Fransa’da vaftiz töreni sırasında ağlayan bebeği tokat  atarak susturmaya çalışan rahip, ülkede tartışmalara neden oldu.    Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, Katolik kilisesine vaftiz  için getirilen yaklaşık bir yaşındaki bebek ve ailesi yer alıyor.   44 saniye süren görüntüde, bebeğin ağlamaya başlaması üzerine önce  rahibin “kapris yapıyor” sözleriyle sakinleştirmeye çalıştığı ve ardından bebeği  tokatladığı anlar […]

Fransa’da vaftiz töreni sırasında ağlayan bebeği tokat  atarak susturmaya çalışan rahip, ülkede tartışmalara neden oldu. 

 

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, Katolik kilisesine vaftiz  için getirilen yaklaşık bir yaşındaki bebek ve ailesi yer alıyor.

 

44 saniye süren görüntüde, bebeğin ağlamaya başlaması üzerine önce  rahibin “kapris yapıyor” sözleriyle sakinleştirmeye çalıştığı ve ardından bebeği  tokatladığı anlar yer alıyor. Bir anda kendini kaybeden rahibin davranışını  şaşkınlıkla izleyen çevredekiler, bebeğin dövülemeyeceği yönünde telkinde  bulunuyor.

 

Rahibe kilisede bulunanlar tepki gösterirken, bebeğin babası olduğu  belirtilen kişi hızlıca davranıp ağlayan bebeği rahibin ellerinden  uzaklaştırıyor.

 

Görüntülerin kaydedildiği şehir veya kilise belirlenemezken, Katolik  kilisesinde meydana gelen bu olay, sosyal medyada geniş yer aldı.

 

Facebook ve Twitter kullanıcıları, rahibin bir bebeğin ağlamasına bile  tahammül edemediği ve kendisini kaybettiği yorumunda bulundu.

 

Bir kullanıcı, “Yoksa bu görüntülerin Fransız televizyonlarında yer  alacağını mı düşünüyorsunuz? Bir imam olsaydı günlerce gösterilirdi ama rahip  olunca kimse görmeyecek.” ifadelerini kullandı. Bir başka kullanıcı ise bebeğin  tokatlanışı sırasında anne ve babanın sakin duruşu ve tepkisizliğini eleştirdi.

 

  

 

 

 

 

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/fransa-da-rahibin-bebegi-tokatlamasi-tepki-cekti-1176665-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir