GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Google’a 93 milyon lira ceza
  • Ana Sayfa » Teknoloji
  • 21 Eylül 2018 - 06:03:31
Google’a 93 milyon lira ceza

21 Eylül 2018 Cuma – 7:19 | Son Güncelleme : 21 09 2018 – 7:19 Rekabet Kurumu’nun çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasıyla ilgili Google’a yönelik yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Soruşturma neticesinde Google’a 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle 93 milyon lira idari para cezası verildi. Rekabet Kurumu’nun Google LLC, Google International […]

21 Eylül 2018 Cuma – 7:19 | Son Güncelleme : 21 09 2018 – 7:19

Rekabet Kurumu’nun çevrimiçi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasıyla ilgili Google’a yönelik yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Soruşturma neticesinde Google’a 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle 93 milyon lira idari para cezası verildi.

Rekabet Kurumu’nun Google LLC, Google International LLC ve Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. hakkında yürüttüğü soruşturma sonuçlandı.

 

19.09.2018 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda bu üç şirkete, ekonomik bütünlüğün 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle 93 milyon lira idari para cezası verilmesine karar verildi.

Cezanın gerekçesi 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal

 

Dünya Gazetesi’nin haberine göre; Soruşturmada Google’a ceza verilmesinin gerekçesi şöyle açıklandı:

 

“Google ekonomik bütünlüğünün, cihaz üreticileri ile imzaladığı; Mobil Uygulama Dağıtım Sözleşmelerinde yer alan Google aramanın sözleşme ile belirtilen noktalarda varsayılan olarak atanmasına ve Google arama parçacığının ana ekranda konumlandırılmasına; Google Webview bileşeninin ilgili işlev için varsayılan ve tek bileşen olarak atanmasına yönelik uygulamaları ile Gelir Paylaşımı Sözleşmelerinde yer verilen ve Google aramanın cihazlarda münhasıran yüklenmesini temin eden hükümler yoluyla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine oybirliği ile karar verilmiştir.”

Yargı yolu açık

 

Kurum açıklamasında, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolunun açık olduğu vurgulandı.KAYNAK by [author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir