GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Hakkari’de özel güvenlik bölgesi uygulaması
  • Ana Sayfa » Gündem
  • 20 Ekim 2018 - 19:05:32
Hakkari’de özel güvenlik bölgesi uygulaması

Valilikten yapılan açıklamada, PKK ve diğer terör örgütlerinin, son  zamanlarda gerçekleştirdikleri terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve  ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.   Saldırılar neticesinde vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini  yürütme ile seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldıkları kaydedilen  açıklamada, şu ifadelere yer verildi:   “Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet  yaşamaktadır. Valilik […]

Valilikten yapılan açıklamada, PKK ve diğer terör örgütlerinin, son  zamanlarda gerçekleştirdikleri terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve  ekonomik gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.

 

Saldırılar neticesinde vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini  yürütme ile seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldıkları kaydedilen  açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet  yaşamaktadır. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal  güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının sürdürülmesi,  devletimizin ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırıdan korunması  maksadıyla, bölgesinde emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat  çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”

 

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri  Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince, kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli ve  Yüksekova’daki 30 bölgenin 21 Ekim Pazar günü saat 00.00.01’den 4 Kasım Pazar  günü saat 23.59.59’a kadar “özel güvenlik bölgesi” ilan edildiği vurgulanan  açıklamada, vatandaşların belirtilen bölgelere izinsiz girmesinin yasaklandığı  duyuruldu.

 

“Özel güvenlik bölgesi” ilan edilen alanlara ilişkin detaylı bilgiye  valiliğin internet sitesinden ulaşılabilecek.KAYNAK:www.gazetevatan.com

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir