GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

İKTİDAR İÇİN MUHALEFET, MUHALEFET İÇİN MUHALEFET…
İKTİDAR İÇİN MUHALEFET, MUHALEFET İÇİN MUHALEFET…

“Gemi batarsa batsın ben kendimi kurtarırım diyen, ilk sen boğulacaksın unutma”                   Ülkemiz siyasetinin maalesef eksik yanı muhalefettir.   Hata yapmayan insan hiçbir şey yapmayan insandır. Zira en mükemmel işte bile hata payı her zaman vardır. Ülkemizdeki muhalefet bu hataları bulup bu hatalar üzerinden siyaset yapmaya kendini endekslediği için gerçek manada muhalefet yapmayıp, karalama […]

“Gemi batarsa batsın ben kendimi kurtarırım diyen, ilk sen boğulacaksın unutma”

                  Ülkemiz siyasetinin maalesef eksik yanı muhalefettir.

 

Hata yapmayan insan hiçbir şey yapmayan insandır. Zira en mükemmel işte bile hata payı her zaman vardır. Ülkemizdeki muhalefet bu hataları bulup bu hatalar üzerinden siyaset yapmaya kendini endekslediği için gerçek manada muhalefet yapmayıp, karalama politikasi yapmaktan öteye geçememektedir.

İktidar için muhalefet yapan siyasetçi; Ülke siyaseti ve kalkınma projelerinin içinde bulunur ve hata oranın düşmesi için çaba gösterir vede toplumsal adalet ve kalkınma için sürekli yeni projeler üretir. İktidar üzerinde öyle bir baskı kurarki, iktidarda olan siyasetçi iktidarda olduğuna bin pişman olur. Son otuz yılda bu anlattığımız tanımın en güzel örneğini Rahmetli Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN yaptı.

Günümüz siyaset ve siyasetçilerine baktığımızda çok ciddi manada hatta düşmanlığa varan bir kutuplaşma ile, ülke uçuruma giderse gitsin ama bu kişi veya kişilerde gitsin gibi vahim bir politikanın içinde hareket edildiği gözlemleniyor.

Bu çirkin politika öyle bir hale geliyor ki yurdum insanı sırf birilerinin ayağını kaydıra bilmek için yurdumuza düşman olanlarla işbirliği içine girebiliyor ve hatta giriyor. Bu kahredici derecede ki vahim durumun, hep birlikte ülkeyi batırma noktasına götürdüğünü görmeyecek derecede ki körlük, bilinçli veya bilinçsiz vatana ihanet noktasına gelmiştir.

Günümüz siyasi iktidarına baktığımız zaman, 15 yıllık iktidarın vermiş olduğu gücün kirlettiği yozlaştırdığı ve hemen her türlü yolsuzluğun olduğu ciddi bir yıpranmışlık ile karşılaşıyoruz. Sayın Cumhur Başkanın bahsettiği metal yorgunluğun açıklaması tam olar budur.

Daha küçük bir perspektiften ilimizden baktığımızda, üç gruba ayrılan insanımızı şöyle sınıflandıra biliriz.

  1. Hırsızlar. (bu grup çalmayana keriz gözüyle bakar)
  2. Sıra banada gelse, bende çalsam hayali kurup, sıra bekleyenler.
  3. Allah iyi etsin diyen, etliye sütülüye sessiz kalanlar ki bunlar çok am çok az sayıdadır.

Birinci ve ikinci gruplar, Devlet malı deniz yemeyen keriz zihniyetinin yerleşmesi sonucu

 ortaya çıkan insanlık tablosunun acı bir yansımasıdır. Zira akıllı vatandan devletin malının aslında kendi malı olduğunu çok iyi bilir. Bunlara akıl yetmezliği veya tutulması, cehalet esiri yakıştırması hafifletici sebep olarak kabul edilebilir.

Asıl sıkıntı üçüncü grupta zira Allah deyip cihad etmek ile (cihadın en önemli ve ağır olanın insanın kendisi ile verdiği mücadele olduğunu unutmamak lazım) emrolunan insanların, topu en kestirmeden taca atarcasına, kendisinin yapmakla mükellef olduğu işleri, Allah iyi etsin le Allah’ a havale etmesi ağır suçtur ve hafifletici sebepte yoktur. Hem bilecek, inan libası ile gezeceksi hemde inancının gereğini yerine getirmeyeceksin. Be kardaşım sen bu dünyaya niye geldin demezlermi? Madem Allah iyi etsinle her problem çözülüyor bu imtihan ve mücadele nasıl gerçekleşecek. Bu zihniyet bana dokunmayan yılan zihniyetidir, en tehlikeli zihniyet bu zihniyettir zira “ben” merkezli düşüncenin ürünüdür ve “ben” şirktir.

 

 

Bu küçük ölçekten bakış açısı aynen ülke geneli içinde geçerlidir dersek hata payımız çok azdır.

Ülkemiz siyaseti bir an önce iktidar ve muhalefeti ile (ceza evindeki siyasileri dahil) bir araya gelip ortak aklı inşaa etmek zorundadır. Vatanımızın vakit kaybına tahammülü yoktur. Ortak akıl inşaası vatanın birlik ve beraberliği noktasında tek çıkış yoludur.

Gemi batarsa herkesin boğulacağı unutulmamalıdır.

Hala düşünmemekte ısrar mı? Ediyorsunuz.

 

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir