Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

ileri Bakan Soylu: Sayn Kldarolu, hrszlk yapan 2 belediye bakann grevden aldmz iin zr diliyorum – Son Dakika Politika Haberleri
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 12 Ekim 2018 - 19:44:33
ileri Bakan Soylu: Sayn Kldarolu, hrszlk yapan 2 belediye bakann grevden aldmz iin zr diliyorum – Son Dakika Politika Haberleri

çileri Bakan Süleyman Soylu, AK Parti zmir l Bakanln ziyaretinde partililere seslendi, onlara Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’n selamlarn getirdiini belirtti. 

 

Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin bulunduunu vurgulayan Soylu, ülkenin, kendi araçlaryla sanayisini, ticaretini ve turizmini gelitirmesini engellemeye çalanlarn da olduunu kaydetti.

 

FETÖ ve DHKP-C ile Türkiye’yi terbiye etmek isteyenlerin bulunduunu ifade eden Soylu, “Bu milletin her türlü özelliini bertaraf etmek için neler yaptlar, bir gün deerlerimizle oynadlar bir gün inançlarmzla oynadlar. Bu ülkenin gençlerine ‘siz yapamazsnz, siz beceremezsiniz’ diyenlere AK Parti davas 16 yl bir ey haykryor; biz baarrz ve ülkemizi yarna tarz.” diye konutu.  

 

Türkiye’yi istikrarszlk cenderesine almak isteyenlere kar milletin dimdik durduuna dikkati çeken Soylu, ortaya koyduklar hedeflerden de rahatsz olanlarn olduunu kaydetti. 

 

Birilerinin 16 yllk iktidardan rahatsz olduunu dile getiren çileri Bakan Soylu, öyle devam etti:

 

Bir taraftan bölünmü yollardan, HA’lardan, üniversitelerinden, ehir hastanelerinden, barajlardan, köprülerden, gençlerimizin yarna umutlu bakmasndan rahatsz olanlar var. Ne yaparlarsa yapsnlar bizden rahatsz olanlar rahatsz etmeye devam edeceiz. Bunu demokrasiyle gerçekletiren AK Parti var. imdi herkesin kendisini rahat ifade edebildii Türkiye var. Bundan önce Kürtler ‘ben Kürdüm’ diyemiyordu. Aleviler ‘ben Aleviyim’ diyemiyordu. Bugün rahat ekilde söylüyorlar. Dindarlar, ‘ben dindarm’ diyemiyordu, bugün rahatlkla söylüyorlar. Kimse bugün kimsenin ne yaptna karmyor.

 

Türkiye’yi aydnlk dolu günlere getirmenin çabas içerisinde olduklarn aktaran Soylu, bunun için büyük bir zihniyet devriminin ortaya konulduunu ancak bu mücadelelerini terörize ederek ülkeyi istikrarszlatrmaya çalanlarn olduunu belirtti. 

 

“Biz Frat’n dousu bats anlamayz”

 

Hükümet sisteminin deitiini ve ülkenin srtndaki bütün kambur meselelerin alndna iaret eden Soylu, “Bunlarn hiçbiri de iddetle olmad, insanlar sktrarak olmad. Ne kadar çatlarlarsa çatlasnlar, bunlarn hepsi reyle, sandkla ve demokrasiyle oldu.” eklinde konutu. 

 

Soylu, Türkiye’nin mazlum halklar için umut olduunu söyledi. 

 

Türkiye’nin güçlü olmaya devam edeceini anlatan Soylu, “zmir’in Karaburun ilçesi açklarnda 8 kii, bot batt için hayatn kaybetti. nsan niçin yurdundan çkar? 400 yl ayn corafyada yaadmz, ayn kbleye secde ettiimiz insanlara srtmz m dönseydik, biz dolar hesab, para hesab yapp bu ilere girmese miydik? Doru yolda yürüdüümüz için tüm belalarndan musibetlerden Cenab- Allah koruyor. Bu milleti tam 300 yldr gerileme döneminden bu kadro kurtard. Üzerimize geldiler, partiyi kapatmaya çaltlar. Bir gün geri adm atmadnz, milletin adam Recep Tayyip Erdoan’dan bir milim sapmadnz. Ne diyorlard, ‘Afrin’e giremezsiniz’. Dümdüz etti girdi. Biz Frat’n dousu bats anlamayz. Sayn Cumhurbakan bir gün yüzünüzü yere baktrmad.” 

 

“Mücadelemiz sonuna kadar”

 

çileri Bakan Süleyman Soylu, belediyelere kayyum atanmasndan rahatsz olanlarn bulunduuna iaret etti.

 

Terörle sonuna kadar mücadele edeceklerini dile getiren Soylu, “Belediyelere kayyum atand diye rahatsz oluyorlar. Çünkü PKK’ya oradan para transfer edemiyorlar. Orada hangi köye hangi muhtarlar atarz diye plan yapyorlar. ‘Nereye hangi belediye bakanlarn yaparz’ diye plan yapyorlar. Sonra adamlar görevden alnrsa demokrasiye aykr oluyormu. Yok ya, hem terörist olarak belediyede duracaksn, milletin parasn alacak terör örgütüne vereceksin, biz de size vereceiz, öyle mi? Demokrasiyi istismar edenlere, demokrasi üzerinden terör örgütüne can suyu vermeye çalanlarla mücadelemiz sonsuza kadardr.” diye konutu. 

 

Bakan Soylu, Türkiye’deki terörist saysnn 5-6 binden 750’ye dütüünü, terör örgütünün basks altnda kalan korucular da görevden uzaklatrdklarn, huzur bozmak isteyenlere geçit vermeyeceklerini dile getirdi. 

 

Uyuturucu konusunun mücadele verdikleri bir dier alan olduunu aktaran Soylu, çocuk, anne ve babalar bu illetten kurtarmak için eref sözü verdiklerini belirtti. 

 

“Gitsin Beikta’a sorsun”

 

CHP Genel Bakan Kemal Klçdarolu’nun açklamalarna da deinen Soylu, unlar kaydetti:

 

Klçdarolu bugün konumasnda ‘çileri Bakanl müfettileriyle birlikte belediyelere bask yapyor’ diyor. Sayn Klçdarolu, hrszlk yapan 2 belediye bakann görevden aldmz için özür diliyorum. Bize teekkür etmesi lazm, ‘ben yetiemiyorum’ diye. Gitsin Beikta’a sorsun. Beikta’ adm adm gezdik, bir kii ‘bu belediye bakann neden görevden aldnz’ demedi. Tam tersi teekkür ettiler. Yazklar olsun. Biz parti ayrm yapmayz, bunu yapmadmz defalarca ortaya koyduk.

 

Türkiye’de Suriyelilere yönelik suçlamalarn yapldn hatrlatan Soylu, her yüz dilenciden 8-9’unun Suriyeli çktn, Türkiye’deki taciz olaylarnn ancak 10’da 1’ine Suriyelilerin kartn, suç ileyen kim varsa snr ötesine geçirdiklerini ifade etti. 

 

Soylu, u ana kadar 260 bin Suriyeli’nin ülkesine döndüünü, gidenlerin de kendi topraklarnda Türkiye’nin asaletini anlatacaklarn sözlerine ekledi. kaynak :[author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir