Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

ileri Bakan Soylu: Timsah gzyalar gibi bir hali ortaya koyuyorsun – Son Dakika Politika Haberleri
  • Ana Sayfa » Siyaset
  • 13 Ekim 2018 - 20:51:33
ileri Bakan Soylu: Timsah gzyalar gibi bir hali ortaya koyuyorsun – Son Dakika Politika Haberleri

çileri Bakan Süleyman Soylu, Anadolu Aslanlar Adamlar Dernei (ASKON) Diyarbakr ubesinin açlnda yapt konumada, milletin kendilerine verdii sorumluluk altnda, her arta ramen ilerlemek zorunda bulunduklarn ve ideallerinin her art altnda ay-yldzl bayran dalgalanmasn salamak olduunu dile getirdi.

20. yüzyln sonunda kurulan insani bir yaam tablosu hayalinden, bugün neredeyse dünyann her köesinde terörün konuulduu bir dünya tablosuna doru gidildiini ifade eden Soylu, bunun neden olutuunun hep birlikte düünülmesi gerektiini vurgulad.

Soylu, Batman’da 4 Ekim’de meydana gelen terör saldrsnda ehit olan 8 güvenlik görevlisi için ABD Büyükelçiliinin taziye mesaj yaymladn hatrlatarak, “Vicdan, etii, ahlak olmayan bir deerlendirmeyi ortaya koyuyor. Kilometrelerce öteye binlerce tr silah, mühimmat gönderiyorsun. Onlar etraftaki bütün corafyaya ate sald gibi bizim güzel ülkemize de ate salyorlar. Ondan sonra timsah gözyalar gibi bir hal ortaya koyuyorsun. Mafya filmlerinde olur, öldürürler sonra mezarnn bana gider gözya dökerler. Amerika gibi bir devlete mafyavari bir tavr hiç yakmamaktadr.” diye konutu.

“Diyarbakr’da 2018’de 4 terör olay var”

Milli ve manevi deerlerden uzak, halkla uyumayan kiilerin dalardan bölgeyi idare etmeye, bölgenin çizgisini tarumar etmeye çaltklarn belirten Soylu, “Bizi bo verin, bu toprak buna müsaade etmez. unu çok net söylüyorum, iyi bir noktadayz. 2014 ylnda tüm Diyarbakr’da 621 terör olay oluyor. 2018 ylbandan bu yana 4 terör olay var Diyarbakr’da.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin altyapsnn çok deitiini ve “fiskeyle” düürülecek bir ülke olmadn aktararak, “rademizi ve kararllmz ortaya koyan bir Türkiye var. Diimizi sktmzda üzerinden geçemeyeceimiz bir mesele yok Allah’n izniyle.” eklinde konutu.

çileri Bakanl yaparken sadece terörle mücadeleye bakmadn vurgulayan Soylu, “Kulamn bir taraf Diyarbakr’a yaplan yatrmlarda, bir taraf da Mula’da, Antalya’da, Van’da, gelen turist saysnn artp artmadndadr. Eer bu gerçekleiyorsa attmz admn çkts olumlu olarak milletimize yaryor demektir.” ifadelerini kulland.

Soylu, Türkiye’yi snamaya çaltklarn ve bu snamann 300 yldr var olduunu belirterek, unlar kaydetti:

“Bizi gerileme dönemine mahkum etmeye ve Bat ile aramzdaki uçurumu açk tutmaya çalanlarn ortaya koyduu süreçtir. Ortadou’daki iddialar Suriye deildir, Irak deildir, Fas, Yemen deildir. Balkanlardaki iddialar oradaki ülkeler deildir. Bu corafyann en önemli özellii olan ve bugün ayakta durursa etrafndaki corafyaya kan veren, can veren, umut veren Türkiye’dir. ddialar Türkiye’dir ve Türkiye’yi diz çökertip, zayflatmaktr. Ama bu iddialarna ulamalar da mümkün deildir.”

“Kandil’e biat etmeselerdi…”

Bakan Soylu, görevden alnan belediye bakanlar yerine görevlendirme yaplmasna ilikin, “Görevden alndlar da Türkiye kaybetti mi? Hem Diyarbakr kazand hem Türkiye kazand hem de corafya kazand. Biz kula darya kapal insanlar deiliz. Bir yandan teröre kar sürekli operasyon halindeyiz. Dier taraftan da ehir ve krsal yaam kendi normallerine döndürmek için gerekli altyapy hep birlikte kurmaya çalyoruz.” deerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu yerlerde yaplan hizmetler için kullanlan kaynaklarn, belediyelerin kendi kaynaklar olduunu vurgulayan Soylu, “Hiç kvrmasnlar. Paralar PKK’ya göndermeselerdi, Kandil’e biat etmeselerdi, niyetlerini halis tutsalard, onlar da yaparlard.” diye konutu.

Gençlere yönelik yaplan yatrmlara da deinen Soylu, “Akllarnda Murat Karaylan olmasn, Cemil Bayk olmasn, akllarnda dünyay fetheden ve kendisine bütün dünyay alklatan bilim adamlarmz olsun gayretinin ve heyecannn içerisindeyiz.” ifadesini kulland.

Soylu, Diyarbakr’da ube açt için ASKON yönetimine de teekkür etti.kaynak :[author_name]

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir