TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

İSLAM, MÜKEMMEL İNANÇ
İSLAM, MÜKEMMEL İNANÇ

            

Bismillahirrahmanirrahim

Selam un aleyküm değerli dost ve arkadaşlar.

Kaç zamandır gözlem yapıyorum ve sürekli aynı eleştirileri görüyorum, hacı şöyle yapmış, hoca şöyle etmiş, ne gelirse hacı hocadan gelir minvalinde birçok söylem var. Daha önce birçok yazımda da belirttiğim gibi hiçbir insan bir inancın veya ideolojinin referansı olamaz, zira insan unutan demektir ve unutan hata yapmaya mahkûmdur.

Beşeri sistemlerde ciddi adaletsizlikler söz konusu iken, ilahi sistem olan İslam inancı mükemmeldir ve insan evlatlarının adil ve huzur içinde yaşaması için en uygun sistemdir. Bu o kadar açık bir şekilde ortadadır ki şeytanın uşakları Kur’an ı çürütemedikleri için bu dinin mensuplarının hataları veya yanlışları üzerinden saldırıya geçiyorlar. Müslüman mükemmel değildir, Müslüman her hataya düşebilir zira Müslüman kişi de tıpkı diğer insanlar gibi nefs sahibidir ve bu nefsin heva ve heveslerine düşmesi kaçınılmazdır. Toplumun için de çok ciddi bidadlar vardır bunların başında gelen Müslüman ile gayrı müslümü ayıran özelliğin namaz olduğu söylemidir. Salât ve zikir ayet ile emirdir farzdır lakin müslümanı diğer insanlardan ayıran tek özellik Müslüman kişi şartlar ne olursa olsun yalan söylemez ve bu kuralın şerhi yoktur. Müslüman kişi insanların onun elinden ve dilinden emin olduğu kişidir, Müslüman güvenilir insandır. Hata yaptığı zaman hatasını kabul eder ve tövbe edip aynı veya başka hatalara düşmemek için gayret eder. İhtilaf halinde kesinlikle haktan ve haklıdan yana olur, haksız olan kendisi bile olsa haksızlığını itiraf eder ve cezasını kabul eder.

Hud suresi 11.112 ayet diyanet meali: Öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Beraberindeki tövbe edenler de dosdoğru olsunlar. Hak ve adalet ölçülerini aşmayın. Şüphesiz O, yaptıklarınızı hakkıyla görür.

Ayetinde Rabbimiz bize dosdoğru olmayı emrediyor bakın doğru demiyor “dosdoğru diyor.

Allah bizi doğrulardan eylesin inşaellah.

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir