Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

Kayseri ehir Hastanesi’nde hava ambulans hizmeti balad – Son Dakika Salk Haberleri
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 11 Ekim 2018 - 21:15:36
Kayseri ehir Hastanesi’nde hava ambulans hizmeti balad – Son Dakika Salk Haberleri

Kayseri ehir Hastanesi heliport alan için simülasyon çalmas yapld. Hava-38 olarak adlandrlan hava ambulans Talas yerlekesinden havalanarak, Kayseri ehir Hastanesi’nde bulunan piste ini yapt.

Simülasyon çalmasnn ardndan basn mensuplarna açklamada bulunan l Salk Müdürü Ali Ramazan Benli, bu çalmayla ehir hastanesinin heliport alannn açln yaptklarn belirtti.

Acil salk hizmetlerinin geldii noktann çok iyi bir düzeyde olduunu anlatan Benli, helikopter ambulansn Kayseri’nin yan sra çevre illere de hizmet verdiini bildirdi.

Yaklak bir saat uçu mesafesinde olan tüm yerlere hava ambulansyla hizmet verdiklerini vurgulayan Benli, unlar söyledi:

“Sadece Kahramanmara ksmn Adana alyor. Dier taraftaki Nide, Nevehir, Krehir, Yozgat ve Sivas bölgesine biz hizmet veriyoruz. limizin içerisinde de yarm saatin üzerindeki ulam yeri olan acil durumlarda helikopter ambulansmz hareketlendiriyoruz, hava artlar müsait olduu taktirde. Kn kullanm saatleri düse de yazn 30 saate varan aylk kullanmlarmz oluyor. Bu da halkmzn hizmetinde helikopter ambulansmzn ne kadar efektif ve iyi bir ekilde kulanldnn göstergesi. nallah fazla kullanma ihtiyacmz olmaz ama bugünden itibaren ehir hastanemizdeki heliport alanmz aktiflenmi durumda. Bundan sonra buras aktif olarak kullanlacaktr.”

Kayseri ehir Hastanesi Bahekimi Prof. Dr. lhami Çelik de 5 Mays 2018’de açlan hastanede vatandalara daha iyi hizmet sunmak için ellerinden gelen gayreti göstermeye çaltklarn belirtti.

Hastalara çok daha kolay ulam salayacak heliport için aylardr çalmalarn sürdürdüklerini aktaran Çelik, en son Sivil Havaclk Genel Müdürlüü’nden onay aldklarn kaydetti.

Bugün de ilk helikopterin heliporta indiini bildiren Çelik, öyle konutu:

“Bundan sonra hastalarmzn çok daha çabuk hastanemize ulamlarn salam olacaz. Destei olanlara teekkür ediyorum. Bundan sonra amacmz halkmza çok daha iyi hizmet verebilmek. Açldmz günden bu yana 1 milyonun üzerinde hastaya baktk. 75 bin civar yat gerçekletirdik. Bunun çok daha ileriye gitmesini salayacaz. Vatandalarmza en iyi hizmeti vermek için burada bulunuyoruz. Tüm çabalarmzla eksiklerimizi görerek, bunlar iyiletirmeye çalmak için gayret edeceiz.”kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir