GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

KÖLE OLMAK YETMİYOR, KÖLELİĞİNLE MUTLU OLMAN LAZIM
KÖLE OLMAK YETMİYOR, KÖLELİĞİNLE MUTLU OLMAN LAZIM

Ülke gündemi o kadar yoğun ki şehrimizin sorunlarına değinmeye fırsat bulamıyoruz. Dünya da dönen oyunlara ve bu oyunlar içindeki ülkemizin durumuna şöyle aklımızın erdiği kadarıyla bir göz atalım. Bir Müslümanı, gayrı Müslim’den ayıran en büyük hatta tek özellik, Müslümanın Rabbin rahmetinden umudunu kesmemesi ve dünyayı ahiretin tarlası olarak görmesidir. Bu bakış açısı iman ehline ölümün […]

Ülke gündemi o kadar yoğun ki şehrimizin sorunlarına değinmeye fırsat bulamıyoruz.

Dünya da dönen oyunlara ve bu oyunlar içindeki ülkemizin durumuna şöyle aklımızın erdiği kadarıyla bir göz atalım.

Bir Müslümanı, gayrı Müslim’den ayıran en büyük hatta tek özellik, Müslümanın Rabbin rahmetinden umudunu kesmemesi ve dünyayı ahiretin tarlası olarak görmesidir. Bu bakış açısı iman ehline ölümün vuslat olduğu ve yâre kavuşmanın ne kadar çabuk olursa o kadar iyi olacağı inancını kazandırır. Ölümden korkan kişinin imanında ciddi sıkıntılar vardır ve bu sıkıntılar o kişi veya kişilerin hatta toplumun dünyaya daha sıkı sarılmasına ve hatta cennet ve cehennem bu dünyadadır inancına kadar götürür.

Gayri Müslüm olanların elinde sadece bu dünya ve nimetleri kaldığı için, bu dünya ya sahip olma adına çok ciddi sapkınlıklara düştükleri ürettikleri bu silah ve güç kavgasından açık şekilde okunmaktadır. Bu sapkın toplumlar tarihi birikimlerinden elde ettikleri tecrübe doğrultusunda kendi içlerinde ve kendi toplumlarını idare edecek bir adalet sistemi geliştirmiş, geri kalan insanları kedilerine köle olarak görmektedirler. Bu inanç sisteminin en aşikâr olduğu toplum İsrail oğullarıdır ve bu sapkın inançlarına çok ciddi manada inanıp gereğini yapıyorlar, nasıl mı?

Bu sapkın toplum nesiller boyu kendi nesillerini çok bilinçli bir şekilde koruma, eğitme ve kendilerinden olmayana kız vermeme gibi faşist bir gelenekle kültürel aktarımlarını çok iyi yaparak dünya üzerine virüs gibi yayılmış. Gittikleri her coğrafyada tüm zorluklara rağmen temel ihtiyaç üretimini ellerine almış, dünya rezervlerindeki değerli maden ( altın, elmas vs. ) kontrolünü sağlamış ve dünyanın ekonomik hâkimi olmuşlardır. Kendi ırklarından olmayan insanları dinlerine kabul etmedikleri için mason gibi localarla, hırslı insanları kendilerine uşak etmiş ve bunu son derece iyi yapmışlardır.

Binlerce yıllık gelenekle gelen tecrübe aktarımı ışığında bu insanlar maalesef dünyanın kontrolünü ele geçirmiş durumdalar.

Bu sapkın toplum kendilerinden olmayan insanların sadece köle olmalarına bile tahammül edemez bir duruma geldiler zira deneyimleri köleliğinden mutlu olmaya bu köleliği benimsemeyen insanların her an isyan edip ciddi zarar verme olasılığını açık bir şekilde tarih sayfalarında gösteriyor.

Buraya kadar her şey istedikleri gibi gidiyor görünse de, oyunu bozan bir küçük grup var. Bu grup, ne olursa olsun ben ancak âlemlerin Rabbi olan din günün sahibi Allah’a (c.c.) kulluk ederim ve yalnız O’dur bana yardım eden diyen bir türlü köleliği kabul etmeyen Müslümanlardır. Bu insanların varlığı bu sapkın insanların tüm oyunlarını bozduğu için dünyadaki tüm hesaplar bu insanları yok etme üzerine kurulu. Tabii olarak bu sapkın toplumun içinde dahi siz ne yapıyorsunuz köle bile olsa bunların yaşam hakkı vardır diyen bazı hümanist anarşistler de Rabbin bir rahmeti olarak ortaya çıkıyor. Bu tür Rahmetler ve insanoğlunun gerek fıtratı gerekse de bu güne kadar elde ettiği tarihi tecrübeler insanları keyfi bir şekilde öldürmesine olanak vermediği için bu sapkın toplum fitne ve fesat silahına sarılmakta. Elindeki maddi materyaller ile toplumu yozlaştırmak için şeytanın dahi aklına gelmeyen oyun ve entrikaları sahneye koymaktadır.

Savaşlar silah ile kazanılmaz, düşmanınız size benzediği zaman savaşı kazanırsınız.

Dünyadaki en kanaatkâr ve sağlam karakterli, kullanılamayan insanlar, gerçek manada iman etmiş, varlıkta ve darlıkta Rabbinden umut kesmemiş insanlardır. Bunlar Rablerinden bir Rahmet olarak gelmiş kitabı, okur anlar ve yaşarlar. İnançlarını hiçbir paha karşılığında değişmez, ne kadar hata ve günaha düşerlerse düşsünler doğruluktan vaz geçmezler.

İman ehli insanlar mükemmel insanlar değil, doğru sözlü ve doğrunun peşinde olan insanlardır zira iman ehli ve küfür ehli insanların bariz şekilde ayrıldığı tek nokta budur. İman ehli insan ne olursa olsun doğruluğun peşinde, küfür ehli insan ise yalanların içindeki halleri ile ayrışırlar.  İman ehli insan diğer insanların, elinden ve dilinden emin olduğu kişilerdir. Her türlü hakarete ve zorluğa sabreder, ceza ve mükâfatın Rab’dan olduğuna iman ederler.

Siz iman edenler ümmet olmak zorundasınız, ayrılık zayıflık, birlik kuvvet ve rahmet demektir. Günümüzde gelinen noktaya baktığımızda küfür ehli için dindar görünmek çok kolay bir hal almış durumda. Namaz kıl, oruç tut, sakal bırak ve diline birkaç ayet ve hadis aldın mı istediğin gibi ümmetin içine sız ve fitneyi yay. Müminler uyanık olacak ve iyi gözlem yapıp muhatap olduğu kişilerin eline ve diline bakacak. Sözünde yalan olan, kazancından helal haram ayrımı yapmayan iman ehli değildir ve ümmet içinde fitnedir vesselam.

 

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

 

 

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir