AĞRI’DAKİ KARABULUT

AĞRI’DAKİ KARABULUT

SON ALTI AY’DA BELEDİYE BAŞKANLARI NELER YAPTI?

SON ALTI AY’DA BELEDİYE BAŞKANLARI NELER YAPTI?

Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

Kotan ilk 9 ayda 5.8 milyar yatrm
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 10 Kasım 2019 - 02:19:34
Kotan ilk 9 ayda 5.8 milyar yatrm

Ayn süreçte Koç Holding’in kombine yatrm tutar ise 5,8 milyar TL oldu.lk 9 ay finansal sonuçlarn deerlendiren Koç Holding CEO’su Levent Çakrolu, “Tüm dünyada zorlu ekonomik koullarn ve belirsizliklerin hâkim olduu bir dönemden geçiyoruz. Ticaret savalar, Brexit belirsizlii ve artan jeopolitik riskler, 2019’da dünya ekonomisinde belirgin bir yavalamaya neden oldu. Koç Topluluu olarak yln ilk 9 aynda disiplinli yönetim anlaymz, salam bilançomuz, dengeli portföy yapmz, kuvvetli bayi tekilatmz ve tedarik zincirimizin de katksyla güçlü konumumuzu sürdürdük. Yatrmlarmza aralksz devam ederken, ihracat performansmz ile ekonomimize katk salyoruz. Uzun vadeli deer yaratma hedefimiz ve küresel vizyonumuz dorultusunda Topluluumuzu kararllkla ileri tayoruz” dedi. Aralksz sürdürdükleri yatrmlarnn faaliyetlerine ivme kazandrdn ve ihracat performanslar ile Türkiye ekonomisine katk salamaya devam ettiklerini vurgulayan Levent Çakrolu “Uzun yllardr kararllkla sürdürdüümüz yatrmlarmz, ülkemize ve insanmza duyduumuz güvenimizin en büyük göstergesi. Koç Topluluu olarak yln ilk 9 aynda gerçekletirdiimiz 5.8 milyar TL’lik kombine yatrm ile birlikte son 5 ylda gerçekletirdiimiz kombine bazda yatrm miktar 38 milyar TL’ye ulat” diye konutu.

HRACATIN YÜZDE 10’U

Çakrolu “Topluluk irketlerimiz, Türkiye’nin toplam ihracatnn yaklak yüzde 10’unu gerçekletirerek d ticaret açndaki iyilemede önemli rol oynuyor. TÜPRA, özelletirme sonrasndaki 13 ylda 6.5 milyar dolar yatrm yapt. 9 aylk üretim miktar, geçen yln ayn dönemine göre yüzde 11 artla 21.2 milyon tona ulaan TÜPRA, ülkemizin akaryakt ihtiyacn karlamay sürdürdü” diye konutu.

‘Küresel ölçekte takdir bizi çok mutlu ediyor’

Levent Çakrolu, son dönemde küresel ölçekte pe pee açklanan baarlarn gururunu yaadklarn da belirterek “Her frsatta vurguladmz gibi çalmalarmz itibar ve topluma hizmet odakl bir Topluluk olmann getirdii sorumlulukla yürütüyoruz. Yönetim felsefemizin merkezinde insan kaynamz yer alyor. Forbes’un geçtiimiz günlerde açklad ‘Dünyann En yi verenleri’ listesinde 59 basamak yükselerek 35’inci srada yer aldk. Bu küresel listede ilk 100’de yer alarak, ülkemizi temsil eden tek irket olduk” dedi.KAYNAK star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir