GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

KURTULUŞ SAVAŞI
KURTULUŞ SAVAŞI

                Malum gündem savaş olunca benimde kafama kurtuluş savaşı takıldı.                 Aklım bana türlü oyunlar oynuyor ve merak ediyorum aklı başında mantıklı bir insan ne olur bana yardım etsin zira bu girdap beni boğacak. Neyi mi? Merak ediyorum, şöyle kısaca bu merakın kaynağını anlatayım; sosyal medyada bir cümle ile […]

                Malum gündem savaş olunca benimde kafama kurtuluş savaşı takıldı.

                Aklım bana türlü oyunlar oynuyor ve merak ediyorum aklı başında mantıklı bir insan ne olur bana yardım etsin zira bu girdap beni boğacak.

Neyi mi? Merak ediyorum, şöyle kısaca bu merakın kaynağını anlatayım; sosyal medyada bir cümle ile karşılaştım, aynen şöyle diyordu;

Savaşlar tank ve topla kazanılmaz, düşmanınız size benzediği zaman savaşı kazanmış olursunuz.

Çok mantıklı akla yatkın ve mevcut savaşlara baktığınızda % 100 gerçek duruyor, bu gerçeklik benim kafama adeta bir balyoz gibi düşüyor birçok soru ardı ardına geliyor.

                Kurtuluş savaşı geliyor aklıma ve başlıyorum sormaya; biz kiminle ve neden savaştık?

Kurtulduysak şayet, bu savaşın sonunda neden hedef olarak sözde muassır medeniyet diye işgalcilere yani savaştığımız toplumların seviyesine ulaşmamız gösterildi ki bu toplumlar ahlaki ve insani değerler noktasında hiçte muassır medeniyet değiller. Tam tersi barbar, sömürgeci, kibirli, insani değerler noktasında ciddi manada yoz bir toplum, kendi araların iyi olmaları gerektiğini öğrendikleri ve kendilerini çok iyi pazarladıkları da ayrı bir gerçek bu sözde muassır medeniyetlerin. Şimdi biz gerici bir toplumduk da bu muassır medeniyetler bizi işgal etti ve biz kurtuluş savaşı verip kazandık ve bu kazanım sonucunda işgalcilerimize medeniyet olarak ulaşılmamız hedef gösterildi. Sizce de garip bir durum değil mi?

Alfabeden tutun da kılık kıyafete, eğitim den tutunda kanunlarımıza kadar her şeyimiz düşmanlarımızın kullandığı şekilde değiştiriyor, dinimiz korkutucu, geleneğimiz yoz olarak görülüyor, daha düne kadar omuz omuza savaştığımız kardaşlarımızla düşman olup bir birimizi öldürüyoruz.

Sahi biz neden kurtulmak için bu savaşı verdik ve kimden kurtulduk, bu soruya cevap olarak baktığımız zaman ben şunları görüyorum.

  1. Dinimiz ve inancımız.
  2. Geleneğimiz.
  3. Tarihimiz
  4. Kanunlarımız.
  5. Kılık kıyafetimiz.
  6. Alfabemiz

Masa başında yazılan tarihi bile okuduğumuzda veya muassır diye önümüze konulan toplumların kendi tarihleri hakkında anlattıkları kitap, film gibi kaynaklardan bu toplumların hiçte muassır olmadıkları tam tersi fitneci, bozguncu, barbar ve güç ekseninde heva ve nefsi tutkular zincirinde boğulmuş gayet yoz bir toplum oldukları açıkça görülüyor. Hatta öyle bir toplum ki, bakın tüm kitle imha silahları bu toplumlarda, tüm uyuşturucu ve alkol gibi maddeler, anti depresanlar bunların üretimi. Şimdi ben bu kadar kötülüğü barındıran bir toplumu kendime örnek alırsam bende kötü olmayacak mıyım? Kafam çok karışık ne olur biri bana yardım etsin.

Biz öyle bir kültürden geliyoruz ki başkasının acısını hissetmeyeni insan olarak görmüyoruz, bu toplumlara baktığımız zaman bunlar başkalarının acılarından haz duyan toplumlar.

Galiba o yüzden Rahmetli Mehmet Akif ERSOY medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar diyordu. Zira bunlarda medeniyet falan yoktu.

İstiklal marşımız Korkma diye başlıyordu, bu bir tesadüf değildi zira insanımız cahil kalmış kendi inancını anlamamış ve korkuların esiri olmuştu, bunu büyük üstat çok iyi görmüş korkunun bir faydası yok “Korkma” diyordu. Zira bir Müslüman sadece Rabbin rızasına ulaşamamaktan korkar, yine o müthiş cümleye geldi söz;

Allah’tan c.c korkan hiçbir şeyden korkmaz, Allah’tan c.c. korkmayan her şeyden korkar.

Her şey ortada değil mi? Sizce ben yanılıyor muyum?

Kurtuluş savaşı verdik ve kendimizden kurtulup ne idüğü belli olmayan, taklit, garip gureba bir toplum olduk.

Sahi biz neden kurtulduk?

Ne için Kurtuluş savaşı yaptık?

Lütfen bir bana doğruyu anlatabilir mi? Lütfen…

 

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir