Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

mar Bar’nn bavuru sreci uzatlmayacak – Son Dakika Ekonomi Haberleri
  • Ana Sayfa » Ekonomi
  • 12 Ekim 2018 - 15:37:32
mar Bar’nn bavuru sreci uzatlmayacak – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Çevre ve ehircilik Bakan Murat Kurum çeitli proje gezileri ve ziyaretler için bugün sabah erken saatlerde havayolu ile Sivas’a geldi. Bakan Kurum’u Nuri Demira Havaliman’nda Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti milletvekilleri Habip Soluk, smet Ylmaz, Belediye Bakan Sami Aydn ile kurum müdürleri karlad. Bakan Kurum il olarak Sivas Valilii’ni ziyaret ederek burada Valilik eref Defteri’ni imzalad. Daha sonra Bakan Kurum Sivas Belediye Bakanln ziyaret etti. Bakan Kurum burada da Belediye Bakan Sami Aydn’dan projeler hakknda bilgi ald.

 

Belediye ziyareti sonras basn mensuplarna açklamalarda bulunan Bakan Kurum atl hazine arazilerini kiralama projesinde 3 milyar 400 milyon hazine arazini vatandalara kiralayacaklarn belirterek,”34 milyon metre kare araziyi de hayvanclk ve endemik bitkilerin yetitirilmesi amacyla yine vatandamza kiralama projemiz var. Buna ilikin tüm Türkiye’de çok youn bir bavuru var. Sivas’ta bavuru says 600 kii bu bavuru giderek artyor. Burada hayvancln gelitirilmesi, endemik bitkilerin yetitirilmesi ve hazine arazilerini daha önce kullanan vatandalarmzn Tarm Bakanlmzn verdii desteklerden faydalanmas açsnda bu proje Sivas için büyük önem arz ediyor. Bizde bunun takibini yapyoruz” dedi.

 

mar Bar’na 6.3 milyon bavuru

Bavuru sürecinin 8 Haziran’da balad mar Bar ile ilgili son rakamlar açklayan Bakan Kurum,”mar Bar’nda bugüne kadar Türkiye’de yaklak 6.3 milyon vatandamz bavurdu ve bedeli de 4.1 milyar TL. Sivas’taki bavurumuz 37 bin 403 adet, 5 bin vatandamzda Yap Kayt Belgesi alm durumda bunun karlnda da 16 milyon lira bedel yatrld” diye konutu.

 

“Belediyelerimiz esnaf denetleyecek”

 

Türkiye’nin bir ekonomik savala kar karya olduunun altn çizen Bakan Kurum,”Dövizle ilgili, petrolle ilgili bir art oldu. Ancak bakyoruz ki baz esnaf arkadalarmz bu artlarn çok daha üzerinde artlar sergilediler ve sahada baktklarnda marketlerde, bakkallarda, pazarlarda bu kadar art olmamas gerekirken çok daha fazla artn olduunu gözlemledik. Dün çileri Bakanlmz valilerimize genelge gönderdi. Bir gün öncesinde de biz 81 ilde tüm belediye bakanlarmza bir genelge gönderdik. Tüm fahi fiyat artlarnda ötürü tüm belediye bakanlarmz göreve davet ediyorum. Tüm esnafn bu noktada gereksiz fiyat art yapan kimse, stok yapan kimse tespit edilmesi görevini kendilerine verdik. Bu görevi zabtalarmz eliyle yapacaklar. Pazarlar, marketleri tüm esnaf denetleyecekler. Gerçek fiyat art yoksa eer bununla ilgili her türlü cezai ilemi yapacamz söylemek istiyorum. Tüm belediye bakanlarmz da sahada göreve davet ediyorum” ifadelerini kulland.

 

31 Ekim Çaramba günü sona erecek olan mar Bar’na bavuru süreci uzatlacak m sorusu üzerine Bakan Kurum, “uanda bir uzatma düüncemiz yok. 31 Ekim’de tekrar deerlendireceiz” cevabn verdi.KAYNAK star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir