8 BİN OY, BİR ADLİYE..

8 BİN OY, BİR ADLİYE..

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Gürkan Güneş Yazdı. “Bahar Kokan Çocuklarımız”

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Ağrı’da kaybolan çocuk Leyla Aydemir köyde ölü bulundu

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Nerede o eski bayramlar! Ve sanal bayramlaşma..

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Bekir Kösedağ Vefat Etti

Para, para, para
Para, para, para

PARA POLİTİKASI ÇÖKTÜ               Aklı başında herkes şunu iyi bilir ki üretim, sanayi ve teknoloji temelinde olmayan ekonomi illa çöker.             Bizde maalesef üretimden başlayan ciddi sorunlar, ardından sanayinin yoklar seviyesindeki yeri ve teknoloji noktasındaki 100% dışa bağımlılık maalesef ülkeyi uçurumun eşiğine getirdi. Tüm basın yayın kuruluşları tek sese mahkûm edilince ülkenin içinde bulunduğu […]

PARA POLİTİKASI ÇÖKTÜ

 

            Aklı başında herkes şunu iyi bilir ki üretim, sanayi ve teknoloji temelinde olmayan ekonomi illa çöker.

            Bizde maalesef üretimden başlayan ciddi sorunlar, ardından sanayinin yoklar seviyesindeki yeri ve teknoloji noktasındaki 100% dışa bağımlılık maalesef ülkeyi uçurumun eşiğine getirdi. Tüm basın yayın kuruluşları tek sese mahkûm edilince ülkenin içinde bulunduğu vahim ekonomik krizden kimse söz etmeye cesaret edemiyor.

Gel gelelim gerçek tabloya baktığımızda dolar denen lanet kâğıt parçası aldı başını gitti, hal böyle olunca Euro boş durur mu? Oda ardından depara kalktı, haliyle altın her zaman ki gibi akıllı yatırımcının talebiyle zirvelerde ki yerini kimseye bırakmadı Allah’tan bırakmıyor da zira bu tür ciddi durumlarda en akıllı yatırım altındır. Şöyle ki, dünyanın baş belası ve kabadayısı Amerika bir sabah, ben çizdim ama artık oynamıyorum, doları tahvilden kaldırdım yerine molar getirdim derse buna kim ne diye bilir veya der “Rusya hazırlan füzelerim geliyor” diyen manyak bir başkanı var sonuçta. Elinizde ki yeşil kıymetliniz olan kâğıt parçaları ile odun tutuşturmaya başlarsınız her halde tabi odun bulabilirseniz, altın öylemi her dönem ve şarta ve de coğrafyada altın, altındır ve kıymetlidir. Her daim iş görür onun için benden size tavsiye elinizde para yerine altın bulundurun kar edersiniz zarar etmezsiniz.

Vakti zamanında küresel kriz baş gösterince bizim ekonomimiz kimsenin öksürüğüne bağlı değil. IMF’e borç veriyoruz diye övünen ülkeden, maalesef ABD başkanın bir tweet’i ile alt üst olan bir ekonomiye geldik, (o teğet geçen kriz dönemi, o çok nefret ettiğiniz Arap kralının 250 milyar dolar ile ülkemize geldiği haberi de kulisler de dönüyordu). Her şeyi para üzerine kurarsan başka bir sonuç beklemekte komik olmaktan öteye geçmez. Para para para, genetiği ile oynanmış bin bir türlü derdin kapısı haline gelmiş gıda tüketiyoruz, yeni nesiller manevi anlam da çökmüş kimin umurunda var mı para ben yerim gdo’lu gıdayı, naylon elbiseler, bardaklar, tabaklar, kanserojen maddeler ile felakete gidiyoruz hiç önemli değil var mı para sen ondan haber ver. Maalesef durum bu kadar vahim, bu durumlara sessiz kalan halk tabii ki bunun bedelini ödeyecek ama halkı kandıranlar sizin haliniz ve hesabınız verilecek gibi değil.

Bereketli hilal (Güneydoğu), Konya ovası, Akdeniz, Kara deniz, gibi bitkisel anlamda hazineleri barındıran, doğu Anadolu ve Trakya gibi hayvancılığın kalbi olan bölgeler sahip canım vatanımda et ve buğday ithal edecek duruma gelmek ne demek biraz düşünmek ister misiniz. Gerçi para dışında bir düşünce çok zor geliyor bizlere ama biraz zorlayın kendinizi.

Bu para sevdası bu ülkeyi ve 80 milyon insanı felakete götürecek demedi demeyin. Para lazım değil demiyorum yanlış anlamayın, para güzel bir araçtır. Alış verişi kolaylaştırır ama sadece bu kadarlık bir şeydir yanı alış verişi kolaylaştıran bir tür sözleşme gibi düşünün. Siz parayı getirip tapınacak ve ulaşılacak tek hedef noktasına getirirseniz bu felaket olur. Para ile para kazan emeği sömür, üretici ve sanayici emeğinin karşılığı olan saygınlığı görmez ise, genç beyinler kendi vatanında kendi insanın hayatını kolaylaştıracak teknolojik gelişmeler için çalışmak yerine, beyin göçü ile çalınıyorsa işte burada biraz daha ve çok ciddi manada düşünmek lazım. Hizmetkârlar bey olup hizmet etmesi gereken kişilere yukardan bakıp hor görüp aşağılıyorsa, orada zulüm vardır. Hizmetkârlar kim mi? Çalışan ve üreten insanların hayatlarının adil ve iyi bir şekilde devam etmesi için çalışması gereken kişiler. Daha açıkçası bir devletin en üst kademesinden tutunda en küçük memuruna kadar olan her birey, üreticinin hizmet karıdır. Üretim olmasa senin başkanlığının da, memurluğunun da hiçbir anlamı yoktur vesselam. Üretim halkının sağlığı ve kaliteli yaşamı için en doğru şekilde yapılmıyorsa insanlar kendi kendilerini kandırıyor demektir. Bizim bu aralar en iyi yaptığımız iş “kendi kendini kandırmak”

Uyku çok tatlı biliyorum ama uyanmak lazım zira toplu şekilde yok oluyoruz.

Selam ve saygılarımla

  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir