Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı’da Hdp’nin oyunlarını alt-üst etti!

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

AK Parti’de Milletvekili Mülakat Komisyonları Belli Oldu

AK Parti’de Milletvekili Mülakat Komisyonları Belli Oldu

AĞRI’DA TEMAYÜL

AĞRI’DA TEMAYÜL

ASTOP Başkanlar Kurulu Olağanüstü Toplandı

ASTOP Başkanlar Kurulu Olağanüstü Toplandı

Putin ‘Trump’ın başkan olması için’ doğrudan talimat vermiş!
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 16 Mayıs 2018 - 20:50:39
Putin ‘Trump’ın başkan olması için’ doğrudan talimat vermiş!

AA |  16 Mayıs 2018 Çarşamba – 23:26 | Son Güncelleme : 16 05 2018 – 23:26

ABD’de Rusya soruşturmasını yürüten Senato İstihbarat Komitesi, Rusya’nın 2016 ABD Başkanlık seçimlerine müdahale girişiminde bulunduğu ve ABD Başkanı Donald Trump’ın seçimleri kazanması amacını güttüğü kanaatine vardığını açıkladı.

 ABD Senatosu İstihbarat Komitesi, Rusya soruşturmasıyla ilgili  kararını, yazılı bir açıklamayla duyurdu.

 

Komite Başkanı Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Senatörü Richard Burr, “Hiç  şüphe yok ki Rusya, 2016 seçimlerine müdahale edebilmek için benzeri görülmemiş  bir çaba içine girmiştir. ABD İstihbarat Topluluğu’nun bu yöndeki kanaatine karşı  çıkmak için hiçbir nedenimiz yok.” açıklamasını yaptı.

 

Komite Başkan Yardımcısı Demokrat Virginia Senatörü Mark Warner da  “Rusya’nın çabası kapsamlı ve sofistikeydi; doğrudan Devlet Başkanı Putin’in  talimatıyla Donald Trump’a yardım etmek ve Hillary Clinton’a zarar vermek için  yapılmıştı.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 Komite Başkanı Burr, komitenin soruşturmayla ilgili son çalışmalarını  tamamlayarak nihai raporu ağustos ayında kamuoyuna sunacaklarını da bildirdi.

 

Temsilciler Meclisi ile çelişti

 

Öte yandan. Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato İstihbarat  Komitesi’nin Rusya soruşturmasıyla ilgili vardığı kararın, Kongrenin diğer kanadı  olan Temsilciler Meclisi’ndeki İstihbarat Komitesi ile çelişmesi dikkat çekti.

 

ABD’de Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi  İstihbarat Komitesi’nin yürüttüğü Rusya soruşturmasıyla ilgili 27 Nisan tarihli  nihai raporda, ABD Başkanı Trump’ın seçim kampanya ekibi ile Rusya arasında  herhangi bir gizli iş birliği olduğuna yönelik bir delilin bulunamadığı  bildirilmişti.

 

Mueller soruşturmaları sürüyor

 

Diğer yandan, Senato Adalet Komitesi’nin yürüttüğü ayrı Rusya  soruşturması ise halen devam ediyor. Bununla birlikte ABD Adalet Bakanlığı  tarafından geçen yıl soruşturmaya atanan Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in  takip ettiği Rusya soruşturması da  sürüyor.

 

Bu içeriğin Kaynağı: http://www.gazetevatan.com/putin-trump-in-baskan-olmasi-icin-dogrudan-talimat-vermis–1166896-dunya/

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir
Önceki yazıyı okuyun:
Dışişleri Bakanlığı’ndan Hakan Atilla açıklaması

DHA |  16 Mayıs 2018 Çarşamba - 22:52 | Son Güncelleme : 16 05 2018 - 22:59 Dışişleri Bakanlığı, 'Hakan Atilla...

Kapat