TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Saç Ekiminde İğnesiz Anestezi
  • Ana Sayfa » Kadın
  • 16 Ekim 2018 - 12:35:33
Saç Ekiminde İğnesiz Anestezi

Saç ekimine başlamadan önce, tedavi alanını uyuşturmak için kafa derisinin arkasına bir anestezik solüsyon uygulanır. Silikon başlıklı özel bir cihazla iğnesiz lokal anestezi lokal anestezi uygulamak için basınçlı hava kullanılır.

İğnesiz anestezi saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların korkusunu büyük oranda düşürerek rahatlama hissi sağlar. Ardından saç ekimi operasyonuna daha düşük endişe ile devam edebilir.

İğnesiz saç ekiminde lazer kullanımı

Lazer tekniği iğnesiz saç ekiminde ön saç çizgisi tasarımı başta olmak üzere yaygın olarak kullanılabilmektedir. Ön saç çizgisi, saç tasarımının en önemli aşamasıdır. Ön saç çizgisinin genel yüz şekli ve doğal saç yapısıyla uyumlu olması için simetrik girinti çıkıntı yapması gerekir. Tıpkı doğal saç şeklinde olduğu gibi. Yüzü çember gibi çevreleyen ön saç çizgisi tasarımı doğal bir görünüm oluşturmayabilir. Aynı zamanda saç teli kalınlığının ve sıklığının da doğal saç şeklindeki ince ve tekliden kalın ve çokluya doğru ilerlemesi gerekir. Ayrıca ön saç çizgisi tasarımının erkeklere ve kadınlara göre farklı özellikleri vardır.

Lazer destekli saç ekimi

Lazer desteği ön saç çizgisi tasarımında saç ekimi cerrahına büyük bir esneklik sağlar. Lazer tekniğiyle yüzü en ideal şekilde çevreleyen, simetrik bir ön saç çizgisi tasarlanabilir. Ayrıca saç ekimi sırasında saçın ön kısımda bulunan ince saç kılları da alınarak başka noktalara ekilebilir. Böylece her açıdan doğal bir saç çizgisi oluşturulabilir. 

Saç ekiminden önce ve sonra saçınızı güneş ışıklarına karşı korumanız çok önemli. Aşırı sıcak uygulamalardan kaçınmak ve doktorunuzun size vereceği bakım talimatlarına tam olarak uyum sağlamanız da önemlidir.


  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir