Şimdi susma zamanı değil…

Şimdi susma zamanı değil…

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

‘Bu karar Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk ve tek!’

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

Salk Bakan Koca: Blgeyi bir ‘Salk Teknolojileri Vadisi’ne dntrmek istiyoruz – Son Dakika Haberi – Haberler
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 14 Mart 2019 - 12:13:34
Salk Bakan Koca: Blgeyi bir ‘Salk Teknolojileri Vadisi’ne dntrmek istiyoruz – Son Dakika Haberi – Haberler

Salk Bakan Fahrettin Koca, Bilkent’teki Ankara ehir Hastanesi Açl Töreni’nde yapt konumada, Türkiye Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’n “Hayalim” diye nitelendirdii ehir hastaneleri zincirinin Bakent halkasn milletin hizmetine sunmann mutluluunu yaadn belirtti.

Cumhurbakan Erdoan’n gösterdii hedef dorultusunda salkta Türkiye’nin ça atlad bir dönemin yaandn ifade eden Koca, bu dönemi vatandalarn layk olduu hizmete en üst düzeyde kavumasn salayarak taçlandrmak istediklerini vurgulad. Bilkent’teki Ankara ehir Hastanesi’ni vatandalarn hizmetine sunulmasnn ikinci bir bayram olduunu belirten Koca, u bilgileri verdi:

“Avrupa’nn en büyük, dünyann üçüncü büyük hastanesi olan bu salk kompleksi, sadece bir hastane deil, her biri alannda özellemi hastanelerden oluan bir hastaneler ehridir. Bu ehir, 1 milyon 312 bin metrekare kapal alana sahip 8 ayr hastaneden olumaktadr. Genel hastane yannda, Kalp ve Damar Hastalklar Hastanesi, Nörolojik Bilimler ve Ortopedi Hastanesi, Çocuk Sal ve Hastalklar Hastanesi, Kadn Hastalklar ve Doum Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, toplamda 3 bin 704 nitelikli yataa sahiptir, 674 adet youn bakm yata ile her düzeyde youn bakm hastalarmz kabul edecektir. çinde hibrit ameliyathane olarak adlandrlan son teknoloji ile donatlm, müdahale ve görüntüleme ilemlerinin ayn anda yaplabildii ameliyathaneler olmak üzere, toplamda 131 tam donanml ameliyathane mevcuttur. 904 adet hasta muayene odasnda ayn anda hasta kabul edilebilecek kapasiteye sahiptir. Günde 30 bin hastaya hizmet vermesi beklenmektedir.”

“EHR HASTANELERN, DÜNYACA BLNEN BR MARKA YAPMA KARARLILIINDAYIZ”

Salk Bakan Koca, ehir hastanelerini salkta gelinen ve hizmetin alnabildii son nokta olarak hedeflediklerini vurgulayarak, bu hastanelere bavuran her hastann salkla ilgili sorunlarnn tamamn bir merkezde sonuçlandrmasn amaçladklarn kaydetti. Koca, sözlerini öyle sürdürdü:

“ehir hastanelerinin kaplarn üniversitelerimize açmann, hem nitelikli insan kaynan kaliteli hizmete dönütüreceine, hem de üniversitelerimize yeni bir açlm frsat vereceine inanyorum. Bu yapnn belli tevik modelleriyle desteklenmesi ileri eitim ve beceri gerektiren özellikli tbbi hizmetlerin baaryla verildii mükemmeliyet merkezlerini kurmamz salayacak. ehir hastaneleri, sadece kamu özel i birlii ile yaplan hastaneler deil, yeni dönemde fonksiyonel yaps ile farkllk gösteren, özellikle bulunduu bölgede son noktada salk hizmetinin verildii, hastann artk baka bir salk kurumuna sevk edilmedii, üniversitelerin de içinde olduu, i birlii ve birlikte kullanm protokolüyle eitim ve aratrma faaliyetlerinin yürütüldüü müstesna bir üs olacak. ehir hastanelerini, dünyaca bilinen bir marka yapma kararllndayz. Ülkemizin potansiyelini dünyaya açacak, salk turizminde önde olan hemen her ülkeden daha iyi bir alt yapya sahibiz.”

“BÖLGEY BR ‘SALIK TEKNOLOJLER VADS’NE DÖNÜTÜRMEK STYORUZ”

Ankara ehir Hastanesinin, Hacettepe, ODTÜ, Bilkent gibi sayl büyük üniversitelerin kavak noktasnda bulunduunu belirten Koca, öyle devam etti: “Bu bölge bir ‘eitim ve bilim kenti’ olduu kadar artk bir ‘salk kentidir’. htiyacmz olan, eitimin, bilimin, aratrmann salk hizmeti ile kucaklamas ve yenilikçi teknolojilere dönümesidir. Bu kucaklamay tensibinizle baarmak ve bu bölgeyi bir ‘Salk Teknolojileri Vadisi’ne dönütürmek istiyoruz. Türkiye Salk Enstitüleri’nin, üniversitelerimizin ve giriimcilerimizin devletimizin destei ile büyük bir sinerji yakalamas ve salk teknolojilerinde yerliletirme ve milliletirme adna büyük bir adm atmas mümkündür.” kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir