GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Salk Bakanlndan ‘bilgilerin alnd’ haberlerine aklama – Son Dakika Salk Haberleri
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 19 Mart 2018 - 15:18:10
Salk Bakanlndan ‘bilgilerin alnd’ haberlerine aklama – Son Dakika Salk Haberleri

Salk Bakanl, “Sahte MHRS Mobil Uygulamas Vatandalarn Bilgilerini Çald” balkl haberlere ilikin olarak, “MHRS taklidi yapan siteler içerisinden Bakanlmza ait MHRS uygulamasnn açlmas/gösterilmesi teknik olarak mümkün deildir. MHRS verilerine ulalmas ve yazlmn kopyalanmas kesinlikle söz konusu deildir.” bilgisini paylat. Bakanlk tarafndan, baz basn yayn kurulularnda “Sahte MHRS Mobil Uygulamas Vatandalarn Bilgilerini Çald” balyla yer alan haberler üzerine […]

Salk Bakanl, “Sahte MHRS Mobil Uygulamas Vatandalarn Bilgilerini Çald” balkl haberlere ilikin olarak, “MHRS taklidi yapan siteler içerisinden Bakanlmza ait MHRS uygulamasnn açlmas/gösterilmesi teknik olarak mümkün deildir. MHRS verilerine ulalmas ve yazlmn kopyalanmas kesinlikle söz konusu deildir.” bilgisini paylat.

Bakanlk tarafndan, baz basn yayn kurulularnda “Sahte MHRS Mobil Uygulamas Vatandalarn Bilgilerini Çald” balyla yer alan haberler üzerine yazl açklama yapld.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Mobil Uygulamas’nn, vatandalarn Salk Bakanlna bal salk kurum ve kurulularndan randevu ald ücretsiz randevu kanallarndan biri olduu belirtilen açklamada, “MHRS, iOS ve Android uygulamalar bilgi güvenlii prosedürlerine uygun olarak yüksek güvenlik önlemleriyle donatlarak hizmete sunulmaktadr.” ifadesine yer verildi.

Açklamada, unlar kaydedildi:

“MHRS taklidi yapan siteler içerisinden Bakanlmza ait MHRS uygulamasnn açlmas/gösterilmesi teknik olarak mümkün deildir. MHRS verilerine ulalmas ve yazlmn kopyalanmas kesinlikle söz konusu deildir.

Haberlerde geçen uygulama, MHRS’nin mobil uygulamasnn giri sayfasn taklit ederek vatandalarn kullanc giri bilgilerini ele geçirmeye yönelik bir giriimdir. Zaman zaman benzer ekilde bankalarn sitelerinin taklit edildii de vakidir.

iOS ve Android marketlere yüklenen resmi MHRS Uygulamasnda hizmeti Sunan/ Satc: T.C. Salk Bakanl gibi resmi bilgiler yer almaktadr. Vatandalarn bu bilgilerin varlndan emin olmas bu tür sahte uygulamalarn kullanmnn önüne geçilmesi bakmndan oldukça önemlidir.”

Salk Bakanl olarak vatandalarn madur olmasn engellemek için sahte uygulamalar tespit edildikçe ilgili makamlarla irtibata geçilerek kapatlmasnn saland vurgulanan açklamada, “Habere konu olan uygulamalarla ilgili de mobil marketlerden kapatma süreci balatlmtr.” ifadelerine yer verildi.kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir