GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Salk Bakanl’ndan ehir hastaneleri aklamas – Son Dakika Salk Haberleri
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 13 Şubat 2018 - 16:49:46
Salk Bakanl’ndan ehir hastaneleri aklamas – Son Dakika Salk Haberleri

Salk Bakanl’ndan, baz basn yayn organlarnda yer alan “ehir hastanelerinin faturasn salk emekçileri ve yurttalar ödeyecek” balkl habere ilikin yazl açklama yapld.   Türk Tabipleri Birlii (TTB) raporuna atfta bulunularak, baz iddialarn gündeme geldii belirtilen açklamada, “Mesnetsiz iddialarn aksine, ehir hastanelerinde sunulan salk hizmeti nedeniyle vatandalarmzdan ek bir ücret alnmamaktadr. Salk çalanlarmzn haklarnda da herhangi […]

Salk Bakanl’ndan, baz basn yayn organlarnda yer alan “ehir hastanelerinin faturasn salk emekçileri ve yurttalar ödeyecek” balkl habere ilikin yazl açklama yapld.

 

Türk Tabipleri Birlii (TTB) raporuna atfta bulunularak, baz iddialarn gündeme geldii belirtilen açklamada, “Mesnetsiz iddialarn aksine, ehir hastanelerinde sunulan salk hizmeti nedeniyle vatandalarmzdan ek bir ücret alnmamaktadr. Salk çalanlarmzn haklarnda da herhangi bir kayp söz konusu deildir. Döner sermaye gelirlerinden elde edilen tüm sosyal haklar, zamannda ve düzenli olarak ödenmektedir.” ifadelerine yer verildi.

 

Açklamada, unlar kaydedildi:

 

“Salk hizmet sunumunda hem hastalarmz hem de çalanlarmz için fiziki artlarn ve hizmet kalitesinin iyiletirilmesi vatanda ve çalan memnuniyetini artrmaktadr. ehir hastanelerinde insan kaynaklar yönetimine önem verilmekte, çalanlarmzn alanlar, aldklar eitim, deneyim, tecrübe, bilgi ve becerilerine göre planlanmaktadr.

 

Hastaneler, deprem izolatörleri, enerji ve çevre kirlilii sorunlarnn gün geçtikçe artmas münasebeti ile ‘yeil hastane’ konseptinde ‘akll bina’ otomasyonlar ile donatlm olarak tasarlanmtr. ehir hastanelerinde, hasta yat sürelerinin ksaltlmas, tüm birimlere ayn kampüste ulalabilmesi, tüm yataklarn nitelikli hale getirilmesi, tehis ve tedavide yüksek teknolojilerin kullanlmas, hastane enfeksiyonlarnn azaltlmas ve hasta güvenlii seviyesinin yükseltilmesi ana hedef olarak gözetilmektedir.

 

ehir hastanelerindeki yüksek hizmet standard ve vatanda memnuniyetinin, bu tür kayna ve maksad belirsiz haberlerle gölgelenmesi mümkün deildir.”kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir