GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

Sahipsiz Ağrı’nın 80 büyüğü varmış?

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

YÜZDE 60 OY AMA YOL STABİLİZE

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

AK Parti’li Vekil, sahte hesaptan kendi kendini överken yakalandı

Salkta kaliteyi artracak dzenlemeler geliyor – Son Dakika Salk Haberleri
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 13 Mart 2018 - 09:14:16
Salkta kaliteyi artracak dzenlemeler geliyor – Son Dakika Salk Haberleri

Salk Bakan Ahmet Demircan, yüz binlerce salk personelinin merakla bekledii Torba Kanun’un 14 Mart Tp Bayram’na yetieceinin müjdesini verdi. Salkta dönüümün yeni dönemini ilk kez açklayan Bakan Demircan, Torba Kanun ile salkçlarn uzun zamandr bekledikleri iyiletirmelerin yan sra salkta kaliteyi ve sürdürülebilirlii artracak düzenlemelerin de geleceini söyledi.   YIPRANMA STEDK Tasarda salk çalanlar için birçok […]

Salk Bakan Ahmet Demircan, yüz binlerce salk personelinin merakla bekledii Torba Kanun’un 14 Mart Tp Bayram’na yetieceinin müjdesini verdi. Salkta dönüümün yeni dönemini ilk kez açklayan Bakan Demircan, Torba Kanun ile salkçlarn uzun zamandr bekledikleri iyiletirmelerin yan sra salkta kaliteyi ve sürdürülebilirlii artracak düzenlemelerin de geleceini söyledi.

 

YIPRANMA STEDK

Tasarda salk çalanlar için birçok müjdenin yer aldn ifade eden Bakan Demircan, “Tüm salk çalanlarna 4 ylda 1 yl ypranma pay, ek ödemelerin emeklilik maana yansmas, hastanelerde salk çalanlarnn çalma artlarnn iyiletirilmesi, her hastaneye kre zorunluluu, özlük haklarna ilikin iyiletirmeleri biz kanun tasarsnda talep ettik” dedi. Devletteki iyi yetimi hekimlerin yüksek maala özel sektöre transfer oduuna dikkat çeken Bakan Demircan, “Sistemde yeni bir çalma yapyoruz. Üniversite ya da devlet hastanelerinde çalan hekimlere, mesai sonrasnda darda çalma imkân verebiliriz. Bunu tartmaya açyoruz. Esnek çalma modelini çalyoruz” diye konutu.

 

DÜNYAYA TANITIM

Türkiye’nin alannda en iyi hekimlerinin bir uluslararas katalog ile dünyaya tantlacana dikkat çeken Bakan Demircan, “Bu hekimlere yapt ileme göre döner sermayeden ek ödemeler yaplarak iyi hekimlerin tannrl artacak hem de hizmetlerinin maddi karl olacak” dedi. Demircan ayrca, finans konusunda baz skntlar olduunu belirterek, salk hizmetlerine yaplan ödemelerde 2008’den bu yana fiyat düzenlemesi yaplmadn, bunun düzeltilebileceini ifade etti.

 

HER OTEL BR HASTANE OLACAK

Uluslararas Salk Hizmetleri Anonim irketi ad altnda bir yap kuracaklarna dikkat çeken Bakan Demircan, “Salk turizmi tek çat altnda yaplacak. Kapasitesi 50 yatak ve üstü olan oteller, konaklamal fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olarak salk hizmeti verebilecekler. Her otelin ayn zamanda 5 yldzl bir hastane olarak salk hizmeti vermesinin yolunu açyoruz. Bir salk kuruluu bir otelde bu ekilde iletme de yapabilir” diye konutu.

 

Bakan Demircan, pratisyen açnn 2024’te kapanacan belirterek, “O zaman mecburi hizmeti kaldracaz. Atama yönetmeliinde, salk personelinin aile yapsn birletirecek düzenlemeler yaptk” dedi.

(Sabah)



kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir