TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

“SİYASİ PARTİ” AKPARTİ ve MHP İLİŞKİSİ ÜZERİNE BİR KAÇ KELAM.
“SİYASİ PARTİ” AKPARTİ ve MHP İLİŞKİSİ ÜZERİNE BİR KAÇ KELAM.

Malumdur ki siyasi partiler demokrasilerin ana unsurudur. Her siyasi parti belli bir program ve ideal ile ülke yönetiminin en iyi şekilde yapılması için fikirlerini ortaya koyar ve bu fikirlerin mücadelesini verir.

Bir grup insan belli bir fikir ve ideoloji etrafında toplanıp, kendi vatanları için daha iyi bir düşüncenin etrafında birleşince ve bu idealin kabul göreceği bir siyasi parti yoksa kendi siyasi partilerini kurar ve tüzükleri ile amaçlarının peşinde harekete başlarlar.

            Temelde siyasi partilerin amaçları vatan ve vatandaşın en iyi şekilde yönetilmesidir.

Bir siyasi parti eğer temel değer ve amaç noktasında bir başka siyasi parti ile aynı noktaya gelmişse ya bu iki parti birleşir tek çatı altında hareket eder ya da bir siyasi parti tabelasını indirir ve siyaset hayatına son verir zira savunacak veya üretecek bir siyaseti kalmamıştır.

Meşhur “Ülkü” Türk-İslam, (bu Türk İslam ifadesini hala anlaya bilmiş değilim zira her ırk o zaman Kürt-İslam, Arap-İslam, Fars-İslam vb. böyle sentezler ile ümmet anlayışını parça parça eder). Bu Milliyetçi akım daha düne kadar her türlü milliyetçilik ayaklarımın altındadır diyen Akparti ile aynı noktaya gelmiş ve hatta seçimde ben Başkan adayı çıkartmayacağım, yani ben başkanlığı beceremem diyerek ve daha düne kadar en ağır hakaret ve küfre varan söylemlerle kınadığı Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ı tam destekler olmuştur.

Eğer Sayın Cumhur Başkanı sizin istediğiniz düşünceye gelmiş ise sizin fikirlerinizle tam örtüşüyorsa o zaman Sayın Bahçeli’nin liderliği galip gelmiş ve Sayın Bahçeli’nin başkan adayı olması gerekmez mi? Durum tam tersi ise, siz onların düşünce ve fikirlerine gelmiş iseniz tabelanızı indirip o partiye katılmanız daha doğru olmaz mı?

Diyorsanız ki yarın ne olacağı belli olmaz, Sayın Cumhur Başkanı fikir değiştirir bizden uzaklaşır biz onun için tabelamızı indirmeyeceğiz. Bu resmen hakarettir ve kirli bir oyundur. Çocuk oyuncağı değil ki bu işler 80 milyon vatandaşın ve gelecek nesillerin kaderi ile oynamaktır.

Dürüst olmak lazım madem aynı fikirdesiniz o zaman birleşin milleti bileştirin bir çatı altında. Aynı fikirde değilseniz niye beraber hareket ediyorsunuz bunu kamuoyu ile paylaşın.

70’li yıllardan beri siyaset yapan insanları gördük, Rahmetli ERBAKAN, ECEVİT, DEMİREL, ÖZAL ve diğerleri. Hiçbir dönemde bu son 10 yılda ki hakaret, küfür, şantaj, ötekileştirmeyi görmedik. Her lider kendi düşünce ekseninde vatan sevgisini anlatır, vatandaş için en doğru olanını isterdi siz istediğinize inanır ve desteklerdiniz. Hiçbir lider ya bendensin ya terörist veya ya bendensin ya da vatan haini gibi söylemler söylemezdi. Ne oldu saygı bitti, kabadayıca, hak ve hukuk gözetmeksizin, ben merkezli siyasete geçtik.

Muhakkak ki ülke tarihimiz için büyük kazanımlar yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Zira daha ne kadar kötü olabilir ki dediğimiz bir zamandayız maalesef ve bu kötü günlerden elde ettiğimiz kazanımları iyi anlatıp bir daha bu durumlara gelmememiz için gerekli tedbirler alınması lazım.

Tarihi yok olan bir toplum, yeniden tarihini oluşturacak İnşaellah.

 

Selam ve Saygılarımla

Bora ERİM

 

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir