TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

TURKIYEMNET HABER VE NUHTV DEN GÜÇ BİRLİĞİ

SEÇİME 47 GÜN KALA

SEÇİME 47 GÜN KALA

ADAYLARDA SON DURUM

ADAYLARDA SON DURUM

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

GENÇLERİN ÇELEBİSİ

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

AĞRI SPORA 1 MİLYON TL YARDIMI NEDEN REDDETTİLER

Son Dakika Salk Haberleri – Burun estetii sonras iyileme takvimi
  • Ana Sayfa » Sağlık
  • 19 Ekim 2018 - 12:59:34
Son Dakika Salk Haberleri – Burun estetii sonras iyileme takvimi

1. Gün: Eve dönülür. 24 saat boyunca souk kompresler kullanlmaldr. Az da olsa ilik ve morarma, yani hafif rahatszlk hissedilebilir.

2 – 3. Günler: Maksimum çürüme ve ime görülebilir.

5 – 14. Günler: Eer d dikiler varsa çkarlr ya da çözülür. ç dikilerde eer kendiliinden kaynayan ya da çözünen dikiler kullanlmamsa çkarlmasna gerek olmaz. Morarma ya da çürüme genellikle geçmeye balar.

2 – 4. Hafta: iliin çou gitmeye balar ve daha iyi nefes almaya balanr.

1 Yl: Burun ekli neredeyse tam olarak ortaya çkar. Hatta 1 yl kadar daha iyileme süreci devam edebilir.

Birincil burun estetii, burnu deitirmek veya yeniden ekillendirmek için tasarlanm burun ameliyatna verilen isimdir. ‘Birincil’ kelimesi, burun üzerinde yaplan ilk operasyon olduunu belirtmek için kullanlr. Birçok hasta burunlarnda daha fazla deiiklik yapmak istediinden, bu operasyonlar tanmlamak için ikincil rinoplasti terimi vardr.

Birincil burun estetii genellikle burnun görünümünü iyiletirme amacna sahiptir. Operasyon, cildin altta yatan yaplardan ortaya yukarya çekilmesi ve daha sonra burnun yapsal yönlerini oluturan kemik ve kkrdan deitirilmesiyle gerçekletirilir. Deri daha sonra yaplara geri çekilir ve burun iyilemeye braklr.

Cerrahlarn hepsinin, primer rinoplasti yapma yöntemlerinin arkasnda kendi yöntemleri ve felsefeleri vardr. Bununla birlikte, iki ana yaklam bu operasyonda post-operatif iyileme sürecini belirler. Baz cerrahlar burun delikleri içinde insizyon yaparak ve bu insizyonlarla altta yatan yaplarda çalarak primer rinoplasti yapmay tercih ederler. Dierleri ise d burun estetii yapmay ve tüm cilt tabakasn kaldrarak burun yaplarnn dorudan görselletirilmesine izin veren columellada kesi yapmay ve insizyonu tercih ederler.

Burun estetiinden baarl sonuçlar elde edilmesi birçok kritere baldr. Bunlar arasnda cerrahn bilgisi, tecrübesi ve estetik bak açs çok önemli bir rol oynar. Daha sonra hastann ameliyata sürecine hazrl, talimatlara uyum salamas ve gerçekçi beklentileri de operasyonun sonuçlarn etkiler. yileme sürecini tam olarak bilmek ise hastann bilinçli ve sabrl davranmasna yardmc olur.

#GüncelÖztürk #BurunEstetii

 kaynak : www.star.com.tr

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz
Wordpress Tema indir